Mil Mi-17 ViPVO Srbije Hobby boss 1/72

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

Mislim da je prvi Mi-17 sa novim oznakama  :)

Maketu sam dobio kao polovnu, doradio sam par stvari, sredio je i farbao.



A sad o mom delu  :)
Na maketi sam doradio radar sa prednje strane i stabilizatore na repu. Boju sam mesao i mislim da sam je pogodio, juce ko ju je video u Senti dobio je pogresan utisak posto pod onim neonskim svetlom daje tu neku cudnu nijansu floroscentno zelene  ??? . Od dodataka tu su stepenice iz kutije. Dekali su LH iz onog seta za transportere sa srpskim oznakama a brojevi su iz viskova, i dekali su dobro legli. Na elisama sam dodao zicice(neke su otpale u toku slikanja) i malo detaljirao rotore. Ovo mi je prvi al ne i poslednji helikopter.

A sad slike makete







Opalite sa komentarima

Vladimir

Sto se tice boje i ja sam se zacudio u Senti kakav je ovo Mi-17 zeleno florescentan  ;)
Odlicno izgleda
Ф89 НС

sezan

Lep MIl ,stim sto mislim da je boja presvetla al svakako se doima ! Nisam ga video uzivo,slika zna da vara.
Na kraju to mozes lako da preprskas!
Svakako lep Mil!

:violin
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Suhoj

Lepo si se izborio s njim na kraju  :)

Mikoyan29

Jako je lepo ispao, s obzirom da ti je prva maketa helikoptera.....upravu si sto se tice Sente, zbog osvetljenja se boja cinila presvetlom, ali na dnevnom svetlu boja je bas pogodak  :super
MK "Oluj"

zivorad


djnik

Prva pa muska! ;) Odlican Hip! Reci na molim te kako je teklo sklapanje ove Hobby Boss-ove makete? Da li ima maketa ima nekih mana?

PELE

Уживо је још бољи, свака част!  :cheers Углови фотки су ти одлични, само да су још мало чистије...  :cheers

JASTREB

Bravo decko...polako postajes pravi maketa! ;)

Nemsy_29

Hvala, ja sam je dobio sklopljenu sto se vidi u prvoj slici gore, za sklapanje se obratite drugu Suhoju  :)

Meni maketa na oko delije jako lepo, ima zanimljivih detalja, mozda malko siromasna unutrasnjojst i nemogucnost otvaranja zadnjih vrata(jedino da se seku). Za nas mil treba samo odraditi meteo radar a inace uz njega ide onaj radar sto ide na poslednji staklic sa donje strane za Mi-171Sh, takodje i mogucnost stavljanja zadnjeg rotora sa leve i desne strane. Uz malo prepravki na motoru moze da ispadne odlican Mi-8T

FLY BY WIRE

ako je ovako ispao prvi helis ....kakvi ce tek biti sledeci.... ;D 

pekar

Šta reče oko pravljenja tog meteo radara kako si ga odradio?
IL-76

Nemsy_29

U principu sam odsekao vrh radara koji je dat u kutiji za Mi-171sh malo ga smirglao da lepo legne na staklo i to je to. On je na pravom helisu okrugao a ovde je ovalnog oblika