F-14A VF-154 1/48

Previous topic - Next topic

Suhoj

Evo nesto na sta sam ponosan i smatram najvecim svojim maketarskim uspehom do sad  :)
Em sto je 1/48 em sto nisam napravio nikakve glupe greske na njemu em sto je F-14.
Dakle, Italerijeva maketa, sasvim solidna za rad, nije bilo vecih problema oko uklapanja, samo nos i usisnici su problematicni.
Imao sam nesrecu sa krilima pa sam ih fiksirao u ovaj " otvoren " polozaj jer mi tako lepse izgleda.
Dekali su Fightertown (fenomenalni su) i predstavljaju avion iz skvadrona Black knights, VF-154 tokom borbenih dejstava u Zalivu.
Konkretno 107 je jedini koji je pucao topom iz te jedinice i ima ukupno 32 bacene bombe.
Loadout je 2x AIM-9, 1X AIM-54, 2x GBU-12 i LANTIRN, standardni CAS loadout za VF-154 tokom rata.
Farbano je sve MM bojama (dole Light ghost gray, gore Medium gray malo posvetljen i vertikalci i anti sun glare Black gray) i hvala Cexx206 sto mi je pozajmio boje  :D
Evo slika pa ocenite  :)











Sandman

Lepo izgleda ali mi se čini da si rondelu na donjoj strani krila zalepio na pogrešno krilo.

I probaj da slike malo posvetliš u nekom programu za obradu slika - detalji će biti uočljiviji.

Nemsy_29

Quote from: Suhoj on 12-09-2011, 17:54:07
Evo nesto na sta sam ponosan i smatram najvecim svojim maketarskim uspehom do sad  :)
Em sto je 1/48 em sto nisam napravio nikakve glupe greske na njemu em sto je F-14.


Em sto je NATO (ko razume shvatice  :hahaha)

I ovo je odlicno ispalo, do duse meni lepsi sa zatvorenim krilima al to je stvar ukusa  :)

Tomcat

Odlican! Italeri je u stvari sasvim solidna maketa za svoju cenu, po meni je bolji nego Academy. Jedino mislim da si trebao dodati pito cev i zaprljati deo krila koji se uvlaci. Btw, NF#107 je ukupno drugi F-14 koji je koristio top u borbi, prvi je NH#101 iz VF-213 u Avganistanu.
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Suhoj

@nemsy
MiG-29 - Amraam food  :)

@Tomcat
Dodacu i pito cev kad me ne bude mrzelo jednom nije to problem.
Napisao sam ja da je iz jedinice te prvi a ne ukupno gledano  :)

Nemsy_29

Ne znam ja sta trune po vojnim otpadima Arizone  :zvizduc

PELE

Quote from: Nemsy_29 on 12-09-2011, 18:15:47
Quote from: Suhoj on 12-09-2011, 17:54:07
Evo nesto na sta sam ponosan i smatram najvecim svojim maketarskim uspehom do sad  :)
Em sto je 1/48 em sto nisam napravio nikakve glupe greske na njemu em sto je F-14.


Em sto je NATO (ko razume shvatice  :hahaha)


:D :lol

Ф-14 је феноменалан, као и Ф-16, рекох ти то на текми, али да напишем и овде!

Браво!  :bravo

Cexx206

#7
kida tebra kida exxxtraaaaaaa  :god

[admin]Dovoljan je i samo jedan smajli - čitava armija identičnih smajlija deluje jako iritirajuće i nepristojno![/admin]
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka

dusko

Jes da je Nato ali mnogo dobro uradjeno  :cheers