F-14A VF-111 Sundowners, Fujimi 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Kao sto rekoh u najavi, Fujimi F-14A i FCM dekali. Kao sto se vidi na slikama, maketa je jos neraspakovana. Ovo je drugi Fujimijev F-14 koji radim i dosadasnja iskustva su uglavnom pozitivna, prilicno detaljna maketa sa dobrim (uglavnom) uklapanjem. Dekali su FCM za VF-111, dosta hvaljeni na stranim forumima uz napomenu da cu raditi treci avion koji je u low-vis semi, ali po fotografijama kojima raspolazem, jasno je da je avion bio skroz farban u gull gray. U pitanju je inace avion sa USS Kitty Hawk, godina 1981.





Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Messerschmitt

О комшије ви сте се баш загрејали за кампању...  Ако, тако и треба! Помно ћу да пратим овај рад :super

flanker

A što ne radiš Bounty hunters i ti dekali su prelepi. Sa Wolfpack je to prva eskadrila na Enterprajzu.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

flanker

Mislio sam umesto low vis Sundownersa da se uradi Bounty hunters, dakle jedan Sundowner i jedan Bounty hunter.
heh upravo se setih da ću ih ja uraditi oba, samo ne znam kada...
Inače Sundowners su skroz light gull gray, barem ova high vis varijanta, tako je dato i u mojoj Hasegawi.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Tomcat

Sledecee nedelje cu, nadam se, postaviti i dekale...




Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Suhoj


Jovac

Dobro ti ide , maketa je prelepa .

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Suhoj

Super je, bas su lepo legli.
Ajde posle ovoga jednu 48-icu da zapocnes da imam taman dobru referencu za F-14B sto planiram  :)

Tomcat

Pa zapoceo sam jos letos ali sam zastao iz nepoznatih razloga, bas sam razmisljao da ga nastavim ovih dana  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Sandman

Lepo su legli dekali - ovo označavanje sa "ajkulinim nosem" mi je jedno od lepših na Tomketima :)

Još kad odradiš wash - tek tad će maketa da dobije pravu dimenziju...  ;)

djos & filip

Odlicno je ispalo, dekali stvarno izgledaju kao da su farbani, sjajno su legli na osnovnu boju.
Bice ovo super na kraju!

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Tomcat

#13
Quote from: Sandman on 15-02-2012, 00:00:05
Lepo su legli dekali - ovo označavanje sa "ajkulinim nosem" mi je jedno od lepših na Tomketima :)

Još kad odradiš wash - tek tad će maketa da dobije pravu dimenziju...  ;)

K'o sto rekose na nekom stranom forumu, nema aviona na kom lobanja na repu ili ajkuline celjusti na nosu lepse stoje  ;)

Quote from: djos & filip on 15-02-2012, 20:10:11
Odlicno je ispalo, dekali stvarno izgledaju kao da su farbani, sjajno su legli na osnovnu boju.
Bice ovo super na kraju!

Dekali su FCM, stampa ih Microscale i stvarno su odlicni, jedino mi je bilo cudno da su bili problematicni samo oni dekali koji su stampani u crvenoj boji, konkretno trake oko zadnjeg dela trupa i motora i upozorenja na uvodnicima
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Tomcat

Evo, najzad gotov... Nisam postovao semu bojenja koju je dao FCM posto sam uspeo da izbunarim fotografiju pravog aviona na kojoj se jasno vidi da je bojen u gull gray umesto u preporucenu TPS semu... U principu sam zadovoljan, iako postoji masa nekih (relativno) sitnih stvari koje su mogle biti i bolje, ali sta je tu je... U nedostatku ''drecavih'' boja za uniforme posade nosaca aviona (imam Fujimi figure) i u iscekivanju Italeri dela piste nosaca aviona sa katapultom, ovo je moj doprinos kampanji... Takodje, izvinjenje za fotografije, mogle su biti  bolje...























Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...