IAF T-6 Harvard (Academy 1:72)

Previous topic - Next topic

milogor_strashni

Vidim da su makete izraelskih mashina aktuelne, pa rekoh da i ja kazem jednu za dnevnik  :hahaha

Inicijalno sam hteo da radim naseg iz Muzeja, ali nisam mogao da nadjem dekale. Pih :(  (ako neko ima i oce da proda, tu sam)

Elem, simpaticna maketa i fina prica oko izraelskih harvarda. Dosli su kao skolski avioni a korisceni prvo za rat za nezavisnost, dive bombarderi, posle kao skolski iako je odredjeni broj njih drzan u rezervi u slucaju frke...

a sto se masine generalno tice, negde sam procitao da se na njima skolovalo skoro 100K americkih pilota. cifra mi je neverovatna, al ajde.

Maketa je ok za rad osim staklica kabine. Ramova ima mnogo, ali su prakticno vrlo neznatno odvojeni od povrsine stakala tako da je maskiranje nocna mora. mislim da sam proveo vishe vremena u toj akciji nego oko celog aviona.
Gunze Mr. Mark softer je ispao zakon za academy dekale. kap tog cuda ispod dekala i legne ko du*e na noshu. Fora je samo sto, u dodiru sa tom hemijom posle par sekundi vishe nema povratka ni mrdanja dekala.
Farbano sa MM enamel bojama, wash je suva kreda/sapunica/voda, Revel mat lak miks sa malo sand boje.

U svakom slucaju, moglo je to jos da se eksperimentise, provlachi kroz te peshcane momente i sl, ali i ovako je fino. imao sam par ispadanja "na golom betonu" ali se izraelac pokazao skoro jachim od svih nevolja. a ono sto je oronulo morah opet da popravljam i lepim  :lol

Da ovo ne bi preraslo u roman, postarace se sledece slike - koje nisu nesto al sta je tu je:







Pozdrav,
Milan

lord sir giga

Ako radis Harvarda on ima drugaciju kabinu samnogo vise ramova, ajd pogledaj malko slike nasih uopste kao i onaj iz muzeja .
Inace nije losa maketa stvarno svaka cast.

milogor_strashni

Gigo, koliko se ja secam....taj iz muzeja se malko razlikuje od onog koji si ti pravio. proveri ti to, pls.. Anyone?

Slobo


flanker

Lepo samo fali malo postarivanja, barem ja tako mislim...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

zivorad


djnik

Veoma lepo i egzoticno! Bravo! :)