Arado 240 1/72

Previous topic - Next topic

Neca i Misko

Revell-ova maketa, dobro se uklapa, nije potrebno gitovati i tako to. Ima jednu semu, deklali su super- revell-ovi standardni. Farbao sam Revellovim akrilnim, tufne sam radio cetkicom, razredio sam tu boju i naneo je 3-4 puta. Jedina greska mi je sto mi se dekal sa leve strane trupa iskrivio :headbang



















Opletite sa komentarima :)

Noless

kako si napravio travu?

Neca i Misko

Kupio sam u Londonu rolnu 100cm*75cm, ne znam da li kod nas ima.

Profa

Fleke su baš lepo ispale :super
Po meni si preterao sa drljanjem propelera (mada efekat uopšte ne izgleda loše :think), čudna ti je žuta boja izduvnih gasova, presvetli izduvi, sjajni točkovi...
Probaj malo da zategneš levu antensku sajlu - ako je od rama, pažljivo prinesi cigaretu ili neki drugi tinjajući izvor toplote i sama će se zateći ;)

Sve u svemu, lep rad :cheers
Bogu fala što sam Lala! :)

zivorad

Uz neke sitnice na koje su ti vec ukazali u prethodnim postovima izgleda odlicno.Samo napred, udri po plastici... :bravo

milogor_strashni

dobra tichurina. osim primedbe vezane za boju izduva.. koja je suvishe zuta i nerealna primetih spojeve polutke trupa. vidi ce "crta po sredini s obe strane".
Osim ovih primedbi, sve pohvale. I naravno, trava ispala super!


Pozdrav,
Milan

Kerber

Uh, lep avion, al' brate, spojeve drugi put obradi i zagladi gitom, kvare dosta dobar utisak koji ova maketa ostavlja.
to je zamerka br 1, uz ovo sa zuckastim tragovima prljanja...

airbamby

Dobro je to Neco, napredujes sa svakom maketom to je vazno.
Samo napred  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Neca i Misko

#8
Sto se tice propelera, prvo sam malo stavio, pa mi se svidelo i ja raspalio  :pilot A za zutu, i meni se cinilo cudno, ali mi se i svidelo pa sam je ostavio, za tockove imam problem: kad sam ih lakirao, stavio sam tamiya weathering set, pa mat lak, ali se opet sijaju. Taj postupak sam ponovio nekoliko puta i opet isto. Samo cu ih zamazati weathering setom, necu lakirati (ako neko ima neko bolje resenje, neka mi kaze). Tu sajlu cu zameniti, posto je na jednom kraju deblja. Mislio sam da ga ponesem na takmicenje u vazduhoplovnu, ali jos razmisljam :think
Hvala za kritike :)

Warhawk

Odlična maketa, čudna kamuflaža, odvratan avion (barem meni  ;D)
Meni drljanje propelera deluje sasvim realistično, ali mislim da je i avion trebalo malo "ofucati", imalo bi više smisla.
Inače, oni zumbuli na podlozi su totalni hit!

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Neca i Misko

#10
Avion je stvarno ruzan, ali meni je nekako drag 0:) dok ga nisam kupio, nisam ni cuo za njega ;D Bog zna zasto sam ga kupio :zvizduc
To sa razvaljivanjem propelera je kod mene normalno, samo na nekom avionu metim vise na nekom manje, a na slikama se ne vidi dobro kako sam ogulio avion. Mada, ogulio sam ga samo na krilima do trupa, nisam sem se ni setio da bih mogao jos da gulim ;D
Hvala za ZUMBULE :hahaha

dusko

Lepo je vidi se napredak i trud ali na spojeve posebno baci oko to je neka osnova od koje se krece za uspesnu maketu,i jos da pitam kako si gulio propeler i gde nabavljas zumbule.

Neca i Misko

Zumbule sam takodje nabavio u Londonu :D Propelere sam gulio tako sto sam cetkicu polu-osusio o krpu, tako da se dlacice rasire i onda samo prevlacio preko propelera u jednom smeru.