Messerschmitt Bf-109 f2/4 1:72 Italeri

Previous topic - Next topic

nbg style

Eh..maketa se uglavnom dobro uklapala, samo imao problem oko trupa al boze moj, tu je git odradio posao...imao sam sr*** pre neki dan kada mi je ispala iz ruke i slomio se desni nosac tocka pa mi je krivo sad zalepljeno  :cry  dekali su super, farbao sam model master bojama, pojasevi u samogradnji(prvi put  :zvizduc )... ovo mi je peta maketa po redu, i meni najbolja do sad  :love sem tog tocka prokletog   special thanks to lord sir giga  

Slobo

Vrlo lepo urađeno, naročito za petu maketu!

Čini mi se da si ukrivo postavio dekale na trupu, mislim na 4, krst i tu crvenu crtu, lepo su poslagani u nizu ali kao da su malo zaneti nadole, ako shvataš na šta mislim.

medico

Nije lose, nije loshe ...ima tu dosta potencijala  :super
ta maketa je inace dobra samo za vezbu , posto ima mana pisalo se vec o tome .
Vidi obavezno orafbaj izduvnike u boju rdje , ne vidim na slikama najbolje ako ti je propeler crn prefarbaj da u nemacku crnozelenu boju RLM 70, unutrasnjost krila gde se uvlace tockovi u RLM 02 kao i felne tockova.
to su ovako neki btiniji propsti ostalo je ok ...docice sa vremenom i osecaj za detalje i pedantnos samo napred !

ubermagog

Izgleda mi dosta dobro ofarbana i sklopljena.
Svaki početak je težak a svaka sledeća maketa bolja o predhodne ;)

Malo su ti dekali na trupu 'čudni'  :)
Čini mi se da maketu nisi lakirao sjajnim lakom pre dekala tako da ima 'silveringa', pa za sledeću nabavi lakove i odradi i ta dva koraka - sjajan lak pre dekala i polusjajan preko svega!

nbg style

Stavio sam neke eksere i srafove u vodu pa cekam da se nakupi rdja pa sam sa tim tako kontao da izduvnike "zamaskiram"  ??? a lakirao sam preko dekala sa sjajnim i preko njega mat lakom, sad ne znam jel sam trebao mozda 2 sloja sjajnog laka  :think a sta kontate jel mogu ovaj nosac tocka nekako da prepravim da bude normalno ili ovako da ostavim?

hvala na savetima  ;)

zivorad

Za petu maketu, super, samo nastavi  :super

Von Smuk

Peta maketa? kao da je pedesetpeta  :super izvrsno!


Kerber

Ne izgleda lose, a ako je 5. po redu...jako dobro.
E, sad, decali mu kvare finalni izgled, da ne kazem - osti utisak....Nemacki krstovi su uvek paralelni sa poprecnim panelnim linijama na trupu, uz brojke, takodje,  dok su oznake grupe uvek upravne na vec pomenute linije, ili u istom smeru kao vodoravni kraci krsta...
Za nogu tocka - skini, izbusi malu rupu (u precniku, recimo 0,3mm), ubaci komadic zice, isto to uradis i sa ostatkom (ako je ostao komad u krilu, samo bez umetanja zice) i onda super lepkom to zalepis kako valja. Zica ti sluzi kao armatura, jer su takvi spojevi, posle lomova, veoma nestabilni, i nikad nisi siguran da ce bilo koji lepak da ih drzi dobro.
Za ostalo si dobio savete od ostalih clanova foruma, pa navali na zavrsavanje i na druge makete, posebno! I zapamti, sitnice ovde zivot znace!
Pozz!

PELE

Браво мајсторе, супер изгледа!

Само лагано и радови ће ти бити све бољи и бољи. Ајд сад, на другу макету!  :cheers

Чекам фотке...

ubermagog

Quote from: nbg style on 26-09-2011, 21:08:55
Stavio sam neke eksere i srafove u vodu pa cekam da se nakupi rdja pa sam sa tim tako kontao da izduvnike "zamaskiram"  ??? a lakirao sam preko dekala sa sjajnim i preko njega mat lakom, sad ne znam jel sam trebao mozda 2 sloja sjajnog laka 

a jesi li stavio sjajni lak pre lepljenja dekala, ili samo posle  ???

maketu ofarbaš kompletno kako treba sa bojama, pa lakiraš sjajnim lakom, pa onda nalepiš dekale na tu sjajnu i glatku površinu jer se onda pravilno slepe pa nema tih 'duhova' i vazduha ispod njih!
posle opet prelakiraš sjajnim (dosta je samo dekale i okolinu) pa teraš dalje - mat ili polusjajni završni sloj za kraj po želji  :)

nbg style

Posle lepljenja dekala sam sjajnim lakom  :headbang al hvala na savetu :)

@kerber: hvala na savetu oko nosaca tocka, uskoro cu to da odradim pa kacim nove fotke  :cheers

i prelazim uskoro na novu maketu, verovatno focke wulf od heller-a  :pilot