ZVEZDA SUKHOI SU-50 ; T-50 1:72

Previous topic - Next topic

FLY BY WIRE

konacno i ovaj puz od mene da odradi nesto.....naime u pitanju je dosta dobra zvezdina maketa koja se odlicno uklapa...git mi uopste nije trebao...fantasticno providne tzv.staklene povrsine...mana su losi dekali i kokpit ravan kao daska...maketa kao i sve moje do sad radjena kistovima ili ti cetkicama i to bez ikakvih kalupa u "freehand"fazonu ;D






Miroslav


Sneni

Jako dobro, boje su odlično pogođene, maketa ostavlja odličan utisak :mjetal
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

milogor_strashni


Nemsy_29


Paja

Hm.. Cini mi se da je Zvezda ovaj komplet izbacila pre izlaska pak-fa 52. Ovaj je 51,ali rep,iliti mesto za padobran je identicno 52. Cudno mi je sto je Zvezda to uradila,iako tada 52 nije izasao na letna ispitivanja, a izgubili su na autenticnosti.
Lep rad FBW. ;)

djos & filip

Odlican.

Krajnje pedantno odradjena kamuflaza.
Iskreno jedino mi se efekat izduvnika ne svidja, vise mi vuce na zardjali metal nego na "izgoreli".
Ali to ne umanjuje lepotu makete.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Sandman

Dosta dobar rad - pedantan, boje mi deluju dosta dobro pogođeno.

Jedino ne znam na šta si mislio sa onim "radjena bez ikakvih kalupa u "freehand"fazonu" - da li si mislio na to da si celu šemu farbanja odradio slobodnom rukom bez šablona za oštre i ravne ivice kamuflaže? Ako si zaista slobodnom rukom izvlačio ivice kamuflaže - kapa dole!

Quote from: Paja on 03-10-2011, 07:18:44
Hm.. Cini mi se da je Zvezda ovaj komplet izbacila pre izlaska pak-fa 52. Ovaj je 51,ali rep,iliti mesto za padobran je identicno 52. Cudno mi je sto je Zvezda to uradila,iako tada 52 nije izasao na letna ispitivanja, a izgubili su na autenticnosti.

Na aerosalonu MAKS 2011 prototip sa brojem 51 je leteo sa izmenjenim repnim konusom, dok je 52 leteo sa starijim tipom konusa - na sledećoj slici se to lepo vidi

(autor slike je Sebastijan "InFlames" Videc, slika se nalazi na njegovom blog sajtu - http://vvsphotography.wordpress.com/)


Nemsy_29

Kako je to kod Rusa/Sovjeta serijski PAK-FA ce verovatno dosta drugacije izgledati u odnosu na ova dva prototipa, pogledajte samo slike prototip Su-27(T-10) i serijskog. Mada opet lepo je imati prototipove u kolekciji, jos kad bi se neko setio silne prototipove Migova-21 da izbaci  ::)

FLY BY WIRE

kao prvo hvala vam svima...... ;D .....na moju srecu maketa je ispala i bolje nego sto sam i sam ocekivao

sto se tice repa...kad je zvezda izbacila kutiju prvi prototip je imao ovakav kakav je na maketi ali su to poslije promijenili...kao sto rekoste dok dodju do finala ko zna kako ce izgledati serijski avion
e sad sto se tice farbanja motora i trudio sam se da budu naizgled hrdjavi narocito s donje strane..zbog slika sa neta sam ja stekao utisak da tako izgledaju...mozda se i varam :-\

a da, da ne zaboravim......kad sam rekao "freehand".....zaista sam mislio da sam radio samo sa kistom i mirnom rukom..bez ikakvih kalupa...ali sam se bas napatio dok sam izvukao iole prave linije...bas je bilo tesko....

Kerber

Uh, ovaj je bas dobar.
Lepa i zanimljiva sema farbanja. Vrlo efektno!

su27rules

Jako lipo i uredno ,svaka čast za bojanje kistovima!! :cheers

ubermagog

Odlično farbanje četkicama, japanski stil  :D

FLY BY WIRE

hvala jos jednom......japanski stil?...da da SUKHOJGAMI.... ;D

anki

Nisam obozavatelj ''let lampi'' ali kao ubedjeni cetkar klanjam se do zemlje na tehniku. Ovako prave linije slobodnom rukom preko trodimenzionalne povrsine, pa jos i bela boja - stvarno neverovatno. Svaka cast !

Ako mozes odaj mi tajnu redosleda farbanja boja. Jesi li isao klasicno, prvo bela pa svetlo siva i na kraju tamna ili nekako drugacije? Pitam jer, ako je klasicna metoda, kako si uspeo da "uvuces" tamna polja unutar svetlih i da imaju tako pravilne i ostre uglove a sve slobodorucno bez "granicnika". Vrhunski.