MiG 3, Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Dobar dan.
Još jedna maketa je završena i ja sam zadovaljan postignutim. Svi znate da ova maketa nije tačna ali ja sam je radio s merakom. Plastika je dosta mekana na ovoj maketi, tako da daje prostora za sitne prepravke. Sad mi je žao što nisam i prostor za točkove malo doradio. Poklopac kabine je bio iz jednog diejla, ali sam ga izrezao radi atraktivnosti makete. Od boja su korištene Revell i MM enamel boje. Eto toliko za ovaj put. Evo i slika, pa molim za komentare i kritike.



Pozdrav,

Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Slobo

Meni izgleda odlično, s obzirom kakva je maketa u pitanju - ja sam digao ruke od nje, a tebi svaka čast!

Neca i Misko

super je :super kako si uspeo da iseces kabinu?

Janjic

Hvala vam  :) :D

Quote from: Neca maketar on 11-10-2011, 15:59:18
super je :super kako si uspeo da iseces kabinu?

Malo teže je islo, ali moze sa špicastim skalpelom. Nekoliko puta zarezuješ po istoj liniji, bez puno pritiskanja jer bi mogla da pukne! Malo muke ali rezultat (bar meni) je dobar!
凸(¬‿¬)凸

Neca i Misko

pa da, meni je pucala :headbang stvarno super izgleda, hvala za savet :D

sezan

Lepo si se ti izborio sa ovim migom! BAs je upecatljiv! Imao sam maketu i nikom je nebi preporucio jer je stvarno rusticna!
Odlican rezultat na kraju!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dusko

Svaka cast napravio si sasvim pristojnu maketu :cheers

djos & filip

E vala svaka ti cast

mnogi su ovu maketu davno otpisali, ali uspeo si da od nje napravis lep primerak za vitrinu.
Bas mi se svidja ukupan utisak, bez ikakvih komentara o tacnosti makete merama profilu...itd. Ovo sto si uradio je vise nego ok.
Sada sledeci projekat :)

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Goran A.

Necu da oponiram, primetio sam da su sve prikazane na forumu lepo uradjene pa sam zakljucio da nije toliko strasna.

Janjic

Hvala vam svima na javljanju i komentarima  :cheers. Drago mi je da vam se sviđa  :naughty
凸(¬‿¬)凸

medico

#10
prilicno dobro, posebno mi se svidja ova prljavo bela.
od zamerki : stap antene je predebeo kao i sama antena ....treba ti tu jos tanji spru ako si njega koristio ili je zica nisam siguran kako bilo  mora da bude dosta tanje ! obrati paznju i na same decale ...na mesto na koje treba da dodje dekal stavi kap-2 vode da ga lakse pomeras ovaj na desnom vertikalcu ti je pobegao mada nije strasno, jedan tip : kada decali legnu prodji sa stapicem za usi pogotovo preko linija panela kada ih malo utisnes u panel pa washuj ili uzmi ostar skalpel pa kroz panel iseci decal posle washuj kao i ostatak panela ...izgledace daleko realnije !

Pozdravljam inicijativu za kabinu  ;)  predebeo je i cudno stoji  probaj da vakumiras taj poklopac , pogledaj ovaj topic odlicno je sve objasnnjeno  : http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,3361.0.html

djnik

Veoma lepo. Svidja mi se zimska shema!

Janjic

Quote from: medico on 12-10-2011, 14:02:46
prilicno dobro, posebno mi se svidja ova prljavo bela.
od zamerki : stap antene je predebeo kao i sama antena ....treba ti tu jos tanji spru ako si njega koristio ili je zica nisam siguran kako bilo  mora da bude dosta tanje ! obrati paznju i na same decale ...na mesto na koje treba da dodje dekal stavi kap-2 vode da ga lakse pomeras ovaj na desnom vertikalcu ti je pobegao mada nije strasno, jedan tip : kada decali legnu prodji sa stapicem za usi pogotovo preko linija panela kada ih malo utisnes u panel pa washuj ili uzmi ostar skalpel pa kroz panel iseci decal posle washuj kao i ostatak panela ...izgledace daleko realnije !

Pozdravljam inicijativu za kabinu  ;)  predebeo je i cudno stoji  probaj da vakumiras taj poklopac , pogledaj ovaj topic odlicno je sve objasnnjeno  : http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,3361.0.html

Mnogo hvala na javljanju i savjetima  :cheers koje ću na idućoj rado primjeniti! Drago mi je a ti se sviđa prljavo bijela, ja sam mislio da sam pretjerao! Pozdrav.

Quote from: djnik on 13-10-2011, 07:19:16
Veoma lepo. Svidja mi se zimska shema!

Hvala  :)
凸(¬‿¬)凸

Kerber

Sa cime si se ti borio ovde , dobro si se izborio.  :D
Lepo izgleda. Na prvi pogled - odlicno!
Savete za propuste si dobio, pa znas sta ti valja ciniti. Samo guraj napred, nema zime za tebe.

Von Smuk