Meserschmitt Bf-109 of Adolf Galland

Previous topic - Next topic

kapetan

Evo nakon tri meseca gotova i moja druga maketa po redu. Radio sam polako i strpljivo. Maketa je inače, Airfix-new tool. Nije teška bila za sklapanje ali su dekali predebeli pa ima silveringa, nisam imao nikakvo sredstvo za omakšavanje istih, čak sam uspeo i neke da pogubim. Mislim da se na maketi vidi da sam napredovao u korištenju AB. Prvi put sam probao prišejding i postšejding. Radio sam je direktno iz kutije i u poređenju sa avionom Adolfa Gallanda ima dosta promašaja.
Pa izvolite, pitajte, kritikujte...http://i1122.photobucket.com/albums/l531/bbokic/Messerschmit%20109/PA230773-1.jpg[/IMG]

Sandman

Uopšte ne izgleda loše - linije panela su jako dobro istaknute i imaju onaj "magličasti" oblik kada se gledaju iz daljine, što je i uticaj preshadinga.

Daj samo još koju fotku makete iz nekog drugog ugla.

Slobo

Meni se jako sviđa! Koja je razmera u pitanju?

dusko

Zaista veoma lepo samo daj jos koju fotku.

kapetan


kapetan

#5
Nisam nešto vešt sa fotoaparatom pa je to što je! a i tek mi je druga maketa ;)

airbamby

Za drugu maketu je vrhunski uradjena, dodaj samo swastiku i razvuci antenu   ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

kapetan

Swastiku? I od čeka da napravim antenu?

Slobo

Pa pošto je 1/48 u pitanju možeš od najlona za pecanje najtanjeg da napraviš antenu, ili od rama na kojem je bila maketa da razvučeš. Lepo uzmeš komad rama, zagreješ ga na plamenu i kad krene da se topi razvučeš ga. Pokušaš par puta dok ne dobiješ dovoljno tanku nit. A kad postaviš antenu na avion u slučaju da nije dobro zategnuta samo joj prinesi neki zagrejan metalni predmet i sama će se zategnuti (samo ne preteruj da ne pukne).

A svastiku čisto radi realizma, nikako zbog političkog ubeđenja  ;)

Kerber

Ma odlican Messer!
Savete si dobio pa teraj sledecu, bice  jos bolja. Napredak je vidan, a verovatno si i sam zadovoljan kako izgleda.

FLY BY WIRE

odlican meser......isprljao si ga bas kako treba.... :super

Goran A.

Sasvim dobro, samo dodaj ono sto nedostaje. Mozda da malo isprlas trap, odskace u odnosu na ostatak aviona.