Hasegawa F16cg 1/48

Previous topic - Next topic

Cexx206

E ovako drugari, ko sto pise gore ovo je hasegawa f 16 aggressor, ali sam je preradio u cg varijantu iz aviana 1994 god. Maketu i dekale sam dobio od suhoja, kome ovom prilikom zahvaljujem puno on je najveci kralj na forumu uz postovanje svih ostalih. Maketa je ok. Sklapanje i sve toje ok, detalji tu i tamo, usisnik raditi je ravno samoubistvu, tako da sam to ostavio, napravicu mu malu ceradicu za usisnik. Kokpit je eduardov eceraj, od striena sam odradio war hud, od bombi sam okacio 2 x cbu 87, kao sto znate mnogo su voleli da nas gadjaju kasetnim bombama i jedna gbu 31 i standardno za rakete aim 120b aaram i aim9. Canopy je imao var na vrhu, to sam ismirglao zena mi rece za neku krpicu za poliranje srebra pa sam pokusao stim, nisam zadovoljan rezultatom da vas ne davim vise, graske cete naci sami na krtikama hvala zivi bili a da boje su dole lgg gore gunship gray i dgg konus dark gull gray wash je pro modellar black wash. 
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka

Suhoj

Super je ispao, meni se svidja!
Preshading na krilima je extra samo kao jedina zamerka mozda preshading na horizontalcima sa donje strane (mozda je malo prejak tu)

Mikoyan29

#2
Jako lepa maketa, pogotovo zato sto je to onaj iz muzeja, doduse ranija verzija  :lol
Svidja mi se nivo prljanja...jedna zamerka, ko sto kaze Suhoj, taj preshading je malo prejak, al nema veze, opsti utisak je 5, svaka cast!  :mjetal
MK "Oluj"

ubermagog

Dobro je ispalo, samo napred.

Sandman

Lepo je ispalo nijansiranje kamuflažne boje - možda malo jače izbija preshading na par mesta ali nije strašno.

Što se tiče "šava" na poklopcu kabine, ni ne vidi se na slikama, jedino možda ako je vidljiv uživo?

flanker

Lepo.
Samo pomenuo si da je iz 1994. a mislim da tada nisu koristili satelitski navođenu municiju. Pretpostavljam da se nije mnogo promenio do 1999.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

dusko

Alo je na slikama ovako lepa maketa uzivo je jos bolja svaka cast.

Miroslav

Stvarno si ga lepo odradio. Inace sam veliki ljubitelj savremene avijacije, a po meni preshading nije previse izrazen.

Nenad Pozega

svidja mi se, a slazem se sa ostalima za preshading... ali mi je upala jeda sitnica u oci! nisi lepo postavio aim 120! vrati ih jos unazad. volim F 16 i ovaj mi se svidja, pa bih voleo da mu bude sve na mestu.  :caooo  :super

Cexx206

#9
E kolege maketari hvala na pohvalama i na kritikama, ne zelim da se pravdam ali meni se jako svidja kad bas izbija preshading, ne kazem da niste u pravu naprotiv a sto se tice 120ca u pravi i za tio Nenade, al ja sam to zalepio u leziste i iskreno nisam obratio paznju na  to. U svakom slucaju hvala na pohvalama i kritikama zivi bili :pilot
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka

Paja

Meni se svidja! Al najbitnije od svega je da se tebi svidja. Drago mi je sto si uradio ovaj avion. Na neki nacin, ovaj avion je deo nase istorije.

Cexx206

ma maketa ko maketa je ok ali drago mi je sto sam odradio bas ovu jer svaki put kad je pogledam shvatim da su ma koliko oni mislili da smo tamo neki irak nisu smeli toliko da se opuste  :deadhorse a iskreno mene bas dotice ta tema 99ta jer sam licno gledao kako iznad pristine pred sam kraj bombardovanja a 10 pravi osmice i baca mamce ma pravi aero miting i nesto iskreno da vam kazem neznam kada cemo i da li cemo ikada saznati koliko i sta smo sve oborili i koliko ih je palo u makedoniji, albaniji, itd.
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka