Veliki Arado u 1:32

Previous topic - Next topic

Liebe Serbische freunde!

Konačno je i ovo čudo privedeno kraju. Ova me maketa, u za mene stranoj i glomaznoj razmeri, podosta naučila i tu i tamo i malo namučila. Pošto je to najbolja maketa u plastici ovog hidroaviona, ja je toplo preporučujem maketarima koji vole da rade sa strpljenjem i tu i tamo i ponešto dorade. Največi minus ove makete su idiotski izliveni pojasevi na sedištima i stakla slagalice za koje nema leka, te ponegde kriminalno uproščeni detalji. Plus vidim uglavnom u ceni, dostupnosti i prostoru za dorade kojeg ima mnogo.
Ja sam doradio krilno i defanzivno streljačko naoružanje, antenu, auspuhe i plovce sa sajlama.

Uživajte u slikama i komentarišite u večem broju nego zadnji put, da me ne prođe volja do objavljivanja >:D

Josip




















ubermagog

Dobro je ispao, naročito je motor atraktivan sa detajima u boji...

lično nemam neki odnos prema ovim velikim razmerama, 72 je 72  :)

Messerschmitt

Ретко кад коментаришем авионе али овај стварно одлично изгледа! Све похвале!  :super

Sandman

Moram priznati da mi se ovaj tvoj rad možda i više sviđa nego neki prethodni, a koji su u oblasti mlazne avijacije!  :D

Šalu na stranu, farbanje mi se baš sviđa, a što Suba reče, deo oko motora je posebno zanimljiv zbog svoje detaljnosti i šarenih detalja.

Senčenje na plovcima odozdo daje osećaj realnosti, tj. umanjuje utisak da je ovo samo umanjena replika.
Guljenje farbe na napadnoj ivici plovaka je lep detalj!

Okači ako imaš koju fotku kokpita - zanimljivo je za videti detalje koje pruža ova velika razmera.
(ja imam Revellov prepak starog Hellera u 1/72 i nekako mi ipak više pristaje ta manja razmera, ali to je samo lični afinitet  :))

Kerber

Pa i ne izgleda nesto preveliko, mada, ne bih imao gde da strpam ovo...Dopada mi se, to je inace simpaticno avionce.
Poseban plus su farbanje (ovo sa nekim poljima tamnijim, svetlijim), prljanje i BMW oznaka na makini.
I sajle su mu taman, kao i poklopac kabine. Sta sa njim nije u redu?
Ne sekiraj se ti nista, samo ga objavi (sa sve propelerom). :D

#5
Hvala!

Mada se polako krečem ka ostalim razmerama nikada neču napustiti 1:72 ;)
I za mene je ovo podosta (pre)glomazno.
Da je ovakav kakav je odliven u 1:48 ne bi mu bilo premca. Detalje cockpita nisam posebice slikao dok je bio u radu ali ima dosta slika na IPMS Deutschland i Modellversium.de.
Mogao je tu Revell puno bolje...Ima čak i farbani PE set koji se mora dokupiti posebice.

Evo još par slika:







Josip

milogor_strashni

Auh, alaj si ga opravio, svaka cast! Motor, mitraljezi, sajle, antene.. super...
Ja bih rado kritikovao, al nemam razloga, stvarno.

Odlican rad, bravo!

Pozrav,
Milan

Surla

Jako je dobro :) Svaka čast. Interesuje me koje (vrste) boja si koristio?

Za metalne delove ModelMaster metalizere za airbrush, a za ostalo air Vallejo akrile i Akan akril za žutu pošto Vallejova ne pokriva dobro.
Starivanje uz pomoč Tamiya smoke i suvih pastela.

Josip

Dada

Lepo ispade, ali s obzirom da si radio vec raubovanu masinu, trebalo je malo vise paznje da posvetis plovcima, tj liniji dokle ide voda.

Miroslav Š.

Lep rad Josipe :super. U korenu levog krila na gornjaci se na nekim fotkama pojavljuje ,,skinuta farba'' a na nekima ne. Jel ti to nešto od pre pa si uklonio ili je nešto drugo po sredi?   
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Nidza79

Meni se ovo izuzetno svidja  0:)

dusko

Josipe maketa je doktorski odradjena sve mi se dopada,narocito oljustena boja kako si to izveo,i hvala na upozorenju za Valjeo zutu boju nisam znao da slabo pokriva. :cheers

asimetric

Jako pedantan rad, dobar weathering takođe.
Sve pohvale!


vril7

Odlično urađena maketa. A moje mišljenje je da se pravi majstori najbolje pokažu u većim razmerama kao što je 1/32.