Academy F4U-1A Corsair 1/72 + Aires Cockpit

Previous topic - Next topic

zamorano

Evo stigao i Corsair na red da dobije malo lepše slike...



Detaljan opis radova je ovde - što je i jedini način da se vidi pomenuti Aires Cockpit :). Pošto sam tamo napisao traktat, ovde ću biti koncizan.











Kad ga pogledam ovako sa istorijskom distancom, zadovoljan sam kako je ispao ali mi jedna stvar smeta - te ogrebotine gde se kao providi aluminijum. Pošto je cela mašina prljava, morao sam da ih razmazujem da ne bi štrčale, tj. pravile preveliki kontrast. Sledeći put ih stavljam bez razmazivanja ali pre bilo kakvog weatheringa. Posle im ubijam kontrast sa raznim filtrima, pigmentima i šta već ima.

Pozdrav!

zivorad

Sjajno,izvrsno  :super , strasno mi se svidja, pogotovo sto je ovo moj omiljeni avion iz WWII.

ubermagog

Odličan je  :super
'Čipovanje' je vrlo realno sa tom srebrnom olovkom.

tenk

jako lep rad,mozda malo preterano prljanje(ali stvar ukusa i afiniteta ;) )jedino bih ti skrenuo paznju na jedan propust kod ovog konkretnog aviona,a to je da on nije imao prednji stap antene!verujem da to mozes da resis i tako doprineses jos vecoj autenticnosti makete kojoj se vidi itekako tezis.steta sto ti je pobegla traka za zaptivanje rezervoara ,kao sto rece profa ona ide preko panela.

www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Warhawk

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'


matilda

jako lepo, lepo je i ofarbano, lepo je i ofucano, lepo je i sastavljeno...
eto tako, lep korser.

stevan

Dada

To je to! Predstavio si ga bas kako treba, dovoljno zaprljan za masinu koja je poletala sa kojekakvih staza.

Boki

Uuuu, ala je "štrokav". :D
Mislim da si odlično postigao efekat ljuštenja boje prilično grubo održavane mašine. :super

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Sandman

Možda samo primedba za onu belu traku ispred kabine koju ti je Profa dao u Projektima u radu, kao i ovo za prednji štap antene - lako se da popraviti. Za guljenje farbe si sam već dao ideju kako sledeći put da uradiš i tu već onda možeš da isprobaš i tehniku guljenja farbe sa solju - nakon svih filtera i prljanja biće taman kako treba!

Inače, gledajući slike završene makete deluje baš realistično i iako dosta zaprljana, ostavlja utisak prave mašine pošteno korišćene! Veoma lep rad koga nadam se da gledamo uživo na nekom od skupova maketara!

Iz ovog Akademca si izvukao maksimum - bravo!  :cheers

zamorano

Hvala na komentarima i predlozima! Definitivno znam šta sledeći put da radim, a to je i najbitnije - da svaka maketa bar malo bude bolja od prethodne.

I vidi stvarno nema antenu, gledao sam te slike ali mi promače... Mogao sam sebi da olakšam život, al' šta ćeš kad je neko navik'o da se pati.

Što se ove konkretne mašine tiče, prljanje je verovatno preterano. Ali ima slika mašina koje su u prilično ofucanom stanju, baš toliko da se ne vide prelazi između boja kamuflaže, tako da mislim da su ove "tenkovske" tehnike weathering-a primenjive, doduše možda sa manjim intenzitetom ;).

Pozdrav!