Spirfire Mk lX ICM 1/48 [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

Miroslav Š.

Баш леп напредак :cheers Искрено, нисам знао да је ова макета тако детаљна. Радио сам Ревелову (препак Хасегаве)...
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

vlajko&marko

#16
Krenuo sa farbanjm
4 ruke boje da ubijem belu plastiku   :doh ali nije loše ispalo
i krenuo sa  posvetljavanjem panela i uradio samo desno krilo i trup
i sad  moram da cistim sneg   :caooo :caooo

slikice  ;D




ima još posla na desnom krilu nije ovo definitivan izgled
pozzz

vlajko&marko

Evo nešto i do mene da ne ispadne da samo Marko radi nešto  ;D





tolko od mene za sad
:cheers

vlajko&marko

kamuflaža skoro pa gotova   :)
Na slikama izgleda preveliki kontrast na panelima(bože kako sam ja glup za fotkanje  :cry:) pogotovo na zelenoj boji ali u prirodi nije tako.Ostalo mi je još da sredim zamazana mesta britanskih oznaka Možda bih mogao još malo da posvetlim sivu ... :think




svaka kritika dobrodošla
pozzz 
Vlajko
:cheers

Suhoj

Vrlo lako mozes resiti problem fotki
Evo ja sam isto ovako uradio i super ispadnu fotke
Obicnim digitalcem je slikano
http://farm8.staticflickr.com/7029/6809873065_d4cacc253e_b.jpg
http://i425.photobucket.com/albums/pp340/ognjen913/IMG_7203.jpg

PELE

Браво, труд се итекако исплаћује!  :bravo

Чекам декале!  ;)

vlajko&marko

Pozzz
Još malo pa gotovo
Polepljeni dekali i izlakiran sa prontom
Uspeo sam da nepravim preveliki kontrast na panelima  :cry na sivoj to i nije toliko izraženo koliko na zelenoj boji  :headbang




Šta reci sem da sam .....
pozzz
Vlajko
:cheers

vlajko&marko

Pokušaj prvi da ispravim svoju brljotinu
Mislim da sam na dobrom putu  :think


Zaslužene kritike dobrodošle
pozzz
Vlajko

airsuba

Sad je bolje, pravi avion je inače bio vrlo istrošenom stanju (kao i skoro svi ostali yugo Spitovi) tako da možeš dosta da ga posle dodatno 'oprašnjaviš' i ostariš... bilo je tu i raznih spajanih trupova i krila, menjanih ploča...
Ovaj Sptifajer je iz 73. RAF skvadrona koji je baš puno leteo!

vlajko&marko

Pozdrav svima
Blizu sam da ovog Spita zavrljacim pravo u korpu  :deadhorse
Sve što je moglo da podje naopako pošlo jei neznam odakle da krenem
kao što ste videli farbanje nije ispalo kako treba ,pokušao sam da popravim (i to ste videli )ali kad sam ponovo prešao sa prontom ispalo je opet isto
Wash nikako da uteram u panele (mnogo su plitki ,ali mnooogo)






wash je ispao kako je bolje nisam mogao
I taman kad sam pomislio da sam se rešio malera .....
Jedno malo grublje sletanje i odoše noge stajnog trapa ,a 'bogami i top na desnom krilu
Stajni trap sam zabušio burgijom 0,9mm i dodao parce bakarne zice kao ojacanje,to isto sam iuradio i na topu



U toku sanacije  stajnog trapa još jedan maler ode i spiner sa svog mesta

sve sam vam rekao i pokazao više nemam reci
Sad ste vi na redu udrite sa kritikama zaslužene su
pozzz
Vlajko
:cheers

Sijamski_Mrmot

Ja u principu uvek dajem kritike prema težini makete.

Što se mene tiče ne znam šta bih ti zamerio (osim da paziš da ti makete manje puta "grubo sleću" pa se lome :))

Wash ispao sasvim solidno za plitke panele, ali kad već imaš takve probleme sa washom, imaš u Mhobby takozvane "flomastere" za weathering kojima se "crtaju" paneli... video sam ih pre par dana kad sam svraćao, ako se ne varam koštaju 500din komad...

ja mislim, dok ga drajbrašuješ, opališ matt i prašinu, ispašće baš lepa maketa za policu.

Pri tome, ja sam uvek veći ljubitelj maketa koje zahtevaju dobar trud da bi ispale bar pristojno nego onih "pizza TamiGawa" kompleta gde sa pola metra bacaš delove a oni se sami sklapaju...

Eh mda, šta je to sa vama pa ne bušite rupice gde treba....  :cry

Mirko

vlajko&marko

e baš me hoce maler sa ovom maketom od samog pocetka  :cry
reših da izlakiram propeler u mat lak a kad ono ode boja u ma.... iako sam prešao par puta prontom  :headbang


i onako usput uspeo sa da negde zaturim fotelju za pilota   :deadhorse

pozzz
Vlajko

Paja

#27
Ko ga hebe,i ovako malo vezbas,ubijas vreme,uzivas-jer to treba tako shvatiti. Nije to poslednja maketa koju radis,bice boljih-uvek. Bitno je da si ti ispostovao kampanju,i to... Ne razumem se u Spitfire, niti u njegova bojenja,ali mi se svidja sa ovim nasim oznakama. Privedi to kraju,stavi ga na policu. Ja znam kakva je bila moja prva,pa i druga,i treca maketa,pa onda neke naredne kada sam urezivao panele,itd,sad mi ne lice ni na sta,ali su mi izuzetno drage,jer sam tada radio avione koje obozavam,a to je MiG-29,i Su-30(Zvezdin :super ). I nikad mi nije bilo zao sto su tako ispale,niti imam nameru da ih ikada restauriram,jer su mi bas takve kakve su izuzetno drage,i predstavljaju neke moje pocetke,i tacno se vidi sta sam na svakoj nesto novo naucio! I ja isto bojim cetkom,tako da.. Uzivaj,glava gore, zavrsi ovo,i idemo dalje Bitna je ljubav prema ovom hobiju,i postovanje svog vazduhoplovstva i njegove istorije. Ja se malo raspisao,ali nadam se da nije dzabe! :hahaha

Sandman

Jedino što baš bode oči su one linije panela na zelenim poljima koje ti nije uspelo da središ/ublažiš...
Nekako sada deluju još tamnije nego pre par postova?
Pretpostavljam da je to posledica mat laka koji je posvetleo osnovnu zelenu na kamuflaži ali ne mnogo i te linije panela  :-\

Ovo ostalo se da srediti, pa kad se presabereš lagano odradi...

Za sedište, probaj da ga sam napraviš - možda neće biti preterano detaljno kao ono iz kutije, ali nije nemoguće napraviti ga u samogradnji.

vlajko&marko

Quote from: Sandman on 06-03-2012, 09:03:18
Jedino što baš bode oči su one linije panela na zelenim poljima koje ti nije uspelo da središ/ublažiš...
Nekako sada deluju još tamnije nego pre par postova?
Pretpostavljam da je to posledica mat laka koji je posvetleo osnovnu zelenu na kamuflaži ali ne mnogo i te linije panela  :-\

Ovo ostalo se da srediti, pa kad se presabereš lagano odradi...

Za sedište, probaj da ga sam napraviš - možda neće biti preterano detaljno kao ono iz kutije, ali nije nemoguće napraviti ga u samogradnji.
Sendman  upravu si što se tice zelene boje ,dok sam fabao nije se primecivala tolika razlika tek kad sam krenuo da lakiram  :think  Sad šta je tu je na drugoj ce biti bolje
Sinoc sam se zainatio da se rešim ove nocne more i do pola dva jutros sam tažio fotelju pilota i našao sam je i sredio sam i propeler i ....
Sad izgleda ovako i necu ga više dirati ide pravac polica








i nakraju slika sa starijom bacom