1/72 Zvezda MiG-21 bis 17126

Previous topic - Next topic

M@rio

Evo napokon zavrsen!!!
Doradjivan tu i tamo...Ofarban Humbrol Hu 127 enamel bojom, boju za unutrasnjost kokpita kao i za unutrasnjost kutija stajnih trapova sam pravio(mixovao)...Upotrebljen set za doradu(eceraj) Sneak peek za R verziju ali malo modifikovan, sediste rezinsko...Hvala svima na savetima i pomoci oko izrade ove makete koja je po meni stvarno no.1 u ovoj razmeri...

Fotke i nisu nesto ispale, nisam mogao bolje da izvucem iz foto aparata koji trenutno imam...To je to za sada!!!






                                
M@rio

zixo

Posto sam ja jos uvek amater i nisam na tvom nivou, mogu rec i da mi se dopada maketa. Sa druge strane imam par zamerki.

Prvo, nisi trebao astavis rakete K-13 jer se odavno ne koriste, drugo rondele na trupu si postavio visoko i trece boja za kokpit je malo promasena. Opet sve to ne kvari utisak da je maketa dobra.

ubermagog

Zixove primedbe stoje, ali je pored njih ostalo dobro ispalo na kraju!
Dodato je puno detalja koje obicno nevidjamo po migzima

:cheers

zixo

Da, zaista svaka cast na detaljima. Mozes li nam nesto vise reci o njima?

Sandman

#4
Čini mi se da se maketa malo više sija nego što bi trebalo, ali zaista si uložio dosta truda oko sitnih detalja - sve ove antenice, "poluga" koja drži poklopac kabine, zakrilca u spuštenom položaju, kao i horizontalni stabilizatori - ne viđamo često ovakve dorade na ovoj maketi...

Svakako lep rad...

dusko

Divno izgleda sve pohvale pa da sledeca bude jos bolja.

M@rio

Na ovoj maketi je doradjivano sledece:
1.   stajni trap i tockovi (kompletno), sto ce reci i prednji i ovi sa strane (zadnji)
2.   kutije stajnog trapa sa strane
3.   kabina - palica, sediste
4.   prednje staklo kabine
5.   na samom trupu kod korena repa uradjena izbocina sa desne strane
6.   rep prepravljen, isecena i pomerena pokretna povrsina, urezane druge panel linije
7.   napravio SAU-antene i na prednjem delu aviona i na repu
8.   prepravljen vrh topa GSh-23
9.   na krilima iseceni i pomereni аileroni i spustena zakrilca
10. uradjena poziciona svetla na donjem delu krila kod stajnih trapova

Izduvnik je radjen po insrukciji iz Sneak peek sastavnice...
Ovo je valjda sve sto je doradjivano na ovoj maketi, e sad ako ima konktretnih pitanja u vezi neke od ovih "dorada" vrlo rado cu objasniti postupak rada, posto nazalost nisam slikao ceo postupak izrade...Mada tu i nema nesto specijalno da se objasnjava...
Mozda ce biti interesantno da objasnim kako sam uradio "prednje staklo kabine"...
Ovako, pre lepljenja prednjeg stakla finom smirglom sam obradio povrsine koje se spajaju sa trupom...Onda je sve zasticeno trakom kao pred farbanje, (tu sam pogresio u izabiru trake) imao sam neku staru krep traku i ovo sto se vidi da je mutno to je od lepka koji je ostao od trake i kojeg nisam uspeo da skroz uklonim sa providne povrsine...Onda sam zalepio prednje staklo i to sa lepkom za drvo (onaj beli, mislim da je Duofix), kad se to lepo osusilo uzeo sam stuko git (to je git bele boje i na akrilnoj je bazi tako da moze da se razredjuje sa destilovanom vodom kao i akrilne boje) i presao jednim slojem preko celog prednjeg stakla i dela gde se prednje staklo spaja sa trupom...Kada se to dobro osusilo (a iznenadjujuce brzo se susi) finom smirglom (1200) sam presao nekoliko puta, i onda ponovio sve jos jednom (jos jedna ruka stuko gita, pa smirglanje)...Efekat koji se postize zavisi od toga kako ste pre toga zastitili prozirne delove i omogucuje da se ram prednjeg stakla kao i ram poklopca kabine oblikuje onako kako vama treba a ne kako je izliveno na samom delu...Ne kazem da je Zvezdin lose izliven ali da je trebalo da prednje staklo bude kao za "novije verzije bisa" ova "nazovi tehnika" bi bila kao idealno resenje za prepravku i ja je kao takvu toplo preporucujem!
Eto toliko za sada...
Hvala na komentarima i sugestijama!
Pozdrav!!!
M@rio

Dada

Shefe ako se tebi svidja i meni je super! :)

Jako lepo ispade ovaj bis na kraju. Nekako nije dosadan, valjda zbog tih doradica. Definitivno mu fali neka stajankica.Mislim da bi onda bio bash, bash.

Sneni

Meni se sviđa, ti sitni detalji stvarno podižu opšti utisak :super
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Nisam neki expert za MiG-21 ali mi ova maketa izgleda veoma dopadljivo. Pohvalio bi i fotografiju.
Nego, je li ovaj Zvezdin Bis nekako bolje i detaljnije odliven od njihovog PFM-a?

Josip

FLY BY WIRE

odlican migonja ...svaka cast na trudu ....i sam jako volim detaljisanje tako da sam uzivao gledajuci ove tvoje slike