G-4 Super Galeb ViPVO Srbije 1/72 [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Kako ja znam ne poklapaju se bas.Onie iz SFRJ su engleske boje licencno proizvedene kod nas a ove sto se trenutno koriste svaki remont nova nijansa.Izgleda sta se ima u datom trenutku.

ubermagog

Quote from: flanker on 04-01-2012, 12:08:24
Lep napredak.
Nego interesuje me da li se naše boje poklapaju sa francuskim i britanskim na sličnoj šemi kao na Jaguaru, Tornadu, Miražu F-1 i 2000d itd?

U principu ne!
Sve te šeme zapravo predstavljaju univerzalnu evropsku 'kontinentalnu' šemu koja je jednako upotrebljiva iznad evropskog kopna i evropskog mora.
Boje su izvedene iz RAFove WWII šeme, koja je posle rata prerađena u standardnu NATO šemu, pa je iz nje dobijena u JRV šema jer je bila upotrebljiva na površini cele ondašnje Jugoslavije. Francuzi su koristili svoje boje, isto tako izvedene iz tog 'nato standarda'.
Sve su to slične boje, ali je svaka zemlja imala svoju poizvodnju i svoje nijanse. Jugoslavija je vojne boje pravila u zagrebačkoj fabrici Chromos, a boje su bile bazirane na britanskom BS standardu. Nijanse su se neznatno razlikovale jer su bile prilagođene domaćoj proizvodnji i potrebama.
Isti je bio slučaj recimo za boje predviđene za remontovane JRV Migove 29, Chromos je razvio svoju paletu baziranu na onim originalnim bojama u kojima su došli - samo su boje bile tamnije!

Suhoj


Mikoyan29

Ohoho, kolega Nemsy, oodlicno farbanje  :naughty ME GUSTA!
MK "Oluj"

PELE

Браво бата Немси, одлични прелази!

Много ми се свиђа!  :cheers

Nemsy_29

Postavio sam dekale, odlicno su se pokazali i lepo legli, jedino mi je prednji trouglic za izbaciva sedista pobegao malo. Ovo su ujedno i poslednje slike u radu  :)


Nemsy_29

Ende  ;D

Prezadovoljan sam kako je ispao i stvarno sam uzivao u radu. Ostaju mi jos neke maaale sitnice i jos jednom ruka laka preko repa i to je to. Al ovako zvanicno gotov  :)
Inace nije sasvim mat, ima neki mali odsjaj posto je pravi avion gloss a nisam tako hteo da ga ostavljam da ne izgleda igrackasto





Videcu sa cim cu sledece u kampanju al vrv Spitfire IX il ako neki dinar dobijem uskoro onda C-47 JRV  :)

Mikoyan29

Lep galeb, vidim da su dekali super legli  :super....a neki vedering?
MK "Oluj"

Nemsy_29

Quote from: Mikoyan29 on 07-01-2012, 00:26:22
Lep galeb, vidim da su dekali super legli  :super....a neki vedering?

Pa ne, avion je cist ko casa na svim slikama koje sam video  :)

Cicak1973

Odlicno si uradio maketu aviona G-4.

Sandman

White balance ti na aparatu izgleda nije namešten kako treba pa slike vuku malo na žute tonove, ali se ipak vidi ono što treba - farbanje deluje dobro - prelazi boja na kamuflaži su taman kako treba (ni previše blagi ni previše oštri), lakiranje je sasvim pogođeno za razmeru (pohvala što si vodio računa o ovom detalju!).

Jedino kako vidim ipak nisi sredio onaj spoj zadnje poklopca kabine sa hrbatom - poklopac je vidno viši od hrbata?

Sve u svemu, dobar rad, i izgleda da si se konačno rešio malera sa maketama  :super

Iz te ne baš najbolje osnove si izvukaoodprilike 90%.
Sviđa mi se.

Nemsy_29

Drago mi je da vam se svidja, sa white balance sam se bakcao pola sata i na kraju sam sa 2 moda slikao i ove slike su mi nekako bolje izgledale. Problem je sto sam radio sa 2 razlicite lampe, jedna neonska i druga obicna(a inace sa 2 obicne radim al druga se pokvarila kad sam ukljucio) pa se aparat "bunio" u kom modu da slikam  :P

sezan

Pravo NEmsy.BAs si ga lepo skockao. JEste precist za moj ukus ali ti si izabrao kako ces da ga finisiras i to je to.
Odlican.

:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

flanker

Možda malo zaprljancije iza točkova jer je to avion za obuku, a novoletači nisu baš vični mekom sletanju tako da
često umeju da malo jače pritisnu zadnje točkove pri sletanju pa se to odražava na trajnost guma i prljanje iza.
Naravno izbor je da bude čist pa mu cela ova priča i nije potrebna...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.