F-84 JRV Hobby Boss 1/72

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

Resih da probam da ispostujem rok, cammo sam pre par dana ofarbao i lagano stavljao dekale koji su me malo namucili, elem sve je bilo lepo kad sam ih postavio, premazao revell softenerom, skinuo visak i pritisnuo da lepo legnu, odem onda na pivo i kad se vratim vidim belaj rondela i broj na krilima izguzvani totalno i leva zastava delimicno. Al dobro, problem resen, brojevi postavljeni na krilu su BalkanModel i neka rondela i viskova. Boje su kao iz LH sastavnice, jedino sto sam za tamnosivu koristio revel 47 malo posvetljenu. Ostaje jos wash, mali weathering i popravka leve zastave i naravno petokrake. Stencile na zalost nemam pa nece obogatiti ovu prelepu maketu(al ne i poslednju).Pokusao sam da napravim onu kamericu na trupu cisto malo iz profila da viri, mada ona ceka staklic i da ofarbam unutrasnjost u crno. Da, takodje sam i stavio pogresnu vazdusnu kocnicu posto sam na onoj za G verziju pokusao rupe da izbusim i time je upropastio  :-\



Sledece slike su zavrsena maketa  :)


Profa

"It's a long way to Tipperary for me..." :zvizduc
Ja sam tek u stadijumu git-šmirgl, a ovaj tvoj baš lepo izgleda... Jedino mi zastava nešto nisko... :think
Bogu fala što sam Lala! :)

Nemsy_29

Moze biti da je malko niza, spustio sam je kad sam je ispravljao a i usput pipanjem sam ih jedno 2/3 puta sigurno skinuo  :)

sezan

LEpo izgleda. Svetlo je lose pa me buni boja, ali verujem da je sve kako treba.
Bravo.  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Nemsy_29

Gotov, kao sto rekoh radjen je za moju dusu tako da mi je vise cilj bio da bude gotov nego nesto fensi odradjen, imam malo silveringa na nekim mestima i treba da popravim malo ram canopyja. Sa dekalima sam se mucio jer revell softener ih je jedva iole omeksao i prilepio za povrsinu al dobro za policu je tako da mi greske ne smetaju. Jos nije 100% gotov, treba te greskice da mu popravim da stavim rakete i da zavrsim kameru na trupu. Evo slika


Profa

Lep je, samo mi se ta siva čini malo pretamna... Probaj da ga slikuješ na dnevnom svetlu, možda će osećaj biti drugačiji? :think
Što se stensila tiče, mogao si da iskoristiš or'ginalne... :zvizduc
Bogu fala što sam Lala! :)

Nemsy_29

Nisam imao ni "original" dekale, dobio sam golu plastiku  :)

Videcu za dnevno svetlo cim vreme posluzi posto kisa bas ko porucena pada kad zavrsim maketu  >:D


Nemsy_29

Quote from: dragan_mig31 on 24-01-2012, 23:37:28
Dobar je :) sta je sledece?

Videcu u igri su F-4 fantom, MiG-21PFM i Spitfire u 48ici  :)