Revell Rafale B 1/48 Tigermeet

Previous topic - Next topic

pavlepav

nema me odavno, smanjih shtek, pa se baziro na ove vece dimenzije, te ih polagano radim, trudeci se da stecheno iskustvo podignem na "vishi nivo" ;)
jedan od takvih je i revellov rafale b u tigermeet verziji, mada sam dodao neku svoju "interpretaciju", tj dekale sam malo odrezo jer mi se chini da su malo pretrpano crtali (naravno na samom avionu) cheljusti iza samog tigra ;) ... al shta ti ja znam, nije na meni da kritikujem, no ipak sam prob'o bez njih...  ;)

inache radjeno naravno sve chetkicama, humprolove boje, wash malo olovka, malo opiljci olovke... na nekim delovima sam malo i pretero, al uhvatio me entuzijazam  ;D sve u svemu zadovoljan sam jer u tim vecim dimenzijma nije teshko detaljisati ;)

   

   

   

   

Nemsy_29

Odlicno odradjeno, jos cetkarenje! Kapa dole  ;D

flanker

Stvarno mu ne bih ništa zamerio, odličan je.
Inače po meni trenutno najlepši avion.
Koju si boju koristio kao osnovnu?

Šteta što Revell nije ovu maketu smanjio na 1/72 sa istim naoružanjem.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sandman

Odlično je ispao!

Efekat preshadinga i prljanja je sasvim dobar, a realistično izgledaju i izduvnici!

Imajući u vidu da je još 1/48.... bravo!

dusko


Pavle stvarno dobro izgleda ,cetkarenje je vrhunsko.

sezan

Odlicno si ga uradio,iako nisam zaljubljenik u Tiger M. sheme ovaj mi izgleda opasno..
Bravo
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sneni

Odličan je, prekrasan avion!
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Suhoj

Preep avion, odlicno uradjen. Sta vise reci  :)

pavlepav

hvala hvala svima !  ;D
otkad sam otkrio na forumu efekat "preshadinga" sa opiljcima olovke, za mene vishe nema zime  :naughty

@flanker: osnovna boja je humbrol 128, a inache nisam uopshte lakirao maketu, chak ni sa prontom  ;)

FLY BY WIRE

odlican rafal.....svidja mi se kako si odradio prljanje..pozzz

Nenad Pozega

uradio sam i ja ovu maketu. dobar izbor, maketa je dobro uradjena, samo, ali to si sam hteo pa si na vrtikalcu odsekao dekale.... ali si samo promasio boju izduvnikaka. ko misli drugacije neka pogleda slike pravog aviona. maketa je lepo odradjena. :caooo

djnik

Tigermeet avion imaju poseban smek. Rafale je veoma lep avion i sa ovim oznakama je pun pokodak. Odlicno uradjena maketa. Bravo!

asimetric

Bravo za rad četkom, odlično urađeno.

:naughty