Srebrni poni

Previous topic - Next topic

Eto moje poslednje!

Firma: Tamiya.
Razmera: 1:72.

Uzgred rečeno moram da priznam, da sa ovim avionom imam osobit love/hate odnos. Em mi je i lep i dobar dizajn, em je bio u svoje vreme predobar, pa su mi zbog toga mnogo miliji P-38 i P-47 koji su bili nekako više ravnopravni sa osovinskim propelercima.
Kao kad mrziš najboljeg u razredu, a u istu ruku mu se i diviš.

Uglavnom maketa za relaksaciju. Zato sam ga namerno i ostavio u aluminiju. Neka iskače od ostalih ;D



















P.S. Farban isključivo četkama i drybrush tehnikom sa MM metalizerima. Interior Vallejo akrili.

Josip


Sandman

Dosta dobro izgleda ovako metalan i bez oznaka - čak je i lepo videti da neko uradi maketu bez ikakvih oznaka!

Jedino si možda mogao da mu simuliraš gitovane panele pošto je to bila praksa na Mustangu radi smanjenja otpora vazduha - paneli se zagituju, poliraju, prefarbaju i ponovo poliraju. Jedino ne znam od koje tačno verzije je ovo postala praksa, ali mislim da je na D verziji bilo uobičajeno.

Ovo je samo sugestija/predlog/ideja za neki drugi Mustang pošto ne verujem da ćeš se sad maltretirati sa time, ali eto, čisto da se obrati pažnja i na taj detalj - ko želi naravno. :)

Lep rad u svakom slučaju...

Famozno gitovanje panela... :D

Da samo znate koliko sam se mučio da to prikažem. Krila sam gitovao, pa farbao prajmerom, pa ponovo gitovao te krila sa obe strane ofarbao akrilnom srebrnom bojom. I da znate, da nije izgledao "apetitlih" nego musavo i bezveze :deadhorse. 2 puta sam to radio i skidao sav trud, da bi na kraju rekao DOSTA i očiščena krila sredio u maniri ostalog aviona.

Josip

Warhawk

Mustang? Bez šarenog nosa? Bez Noseart-a? Čudan neki koncept...
Zezam se, odlična tehnika, odlično sprovedena. Slične rezultate sam postigao i sa najobičnijom srebrnom bojom za čunkove...
Sjaj i boja panela se mogu čak tonirati različitim podlogama.

Na kraju korišćen sealer?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

milogor_strashni

bez obzira na "monotonost" - meni ova konjina izgleda apsolutno sjajno.

Odlican posao, svaka cast.

Pozdrav,
Milan

Naravno, da sam "metal" zaštitio višeslojnim premazom makedonskog fjučera od. običnog akrilnog laštila za podove.

Josip

Goran A.

Odlican posao, ideja mi se bas dopala, izgleda sasvim metalno. Uspelo!

modellius

veoma lepo, baš mi se dopada
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

FLY BY WIRE

odlican mustang  :super...ako ikad budem presao na ww2 on ce prvi bit na tapetu