Italeri 1/72 MIG 29 18112 [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

Mikoyan29

Posle pauze od vise od mesec dana uzrokovane skolom i pripremama za prijemni na faxu, nastavljam projekat u nadi da ce biti gotov do Mosona.  :mjetal
Dakle, novo je to da sam u skorije vreme nabavio rezinske izduvnike, koji ce doprineti realnom izgledu same makete (bice slika za koji dan).
Od dorada sam u skorije vreme ubacio zicice u kutije stajnog trapa.....takodje razmisljam da li da otvaram vazdusnu kocnicu??
Pocev od sledece nedelje se u potpunosti posvecujem ovom projektu,
do tada, pozdrav!

Stefan
MK "Oluj"

Mikoyan29

#16
Pozdrav svima,
u medjuvremenu doslo je do promene plana...odustao sam od 18101 i presao na SRJ 18112. Tim avionom poslednji je leteo Ilja Arizanov koji je na samom pocetku rata 24. marta 1999. godine, prvi poleteo sa niškog aerodroma, a oboren je iznad teritorije Kosova i Metohije u okolini Drenice.
Maketa ce biti gotova do aeromitinga zajedno sa propratnom podlogom i biti urucena porodici Arizanov na godisnjicu njegove smrti 4. Septembra.
Dakle, ofarbana je kamuflaza, stavljeni dekali, ostalo je jos da se uradi wash i prljanje i sve to lakira mat lakom. Slike:







Nadam se da vam se svidja. Komentari dobrodosli  :caooo
MK "Oluj"

Sandman

Probaj samo ako možeš da malo posvetliš traku prebojavanja SFRJ zastave na repu - dosta tamno izgleda ovako  :-\

Mikoyan29

Pokusao sam da ofarbam, ali kada sam zalepio tamiju preko dekala, dekal je ostao na tamiji  :headbang
MK "Oluj"

sezan

#19
Uzmi iseci uze traku ,nemoj da si nefleksibilan ,i za svaki slucaj parcetom papira ili kartona pokri deo koji hocses da zastitis.Traka ti treba samo da bi ti linija bila prava a pomenutim papirom stitis od over spreja.Snadji se malo. .Ova tamno siva bas bode oci.Uradi istu sivu kao za kamuflazu ,neces da pogresis.,ali ispravi to obavezno.
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Mikoyan29

Prefarbao...ubacio sam samo trunku crne, kako bi dobio kontrast  :super
MK "Oluj"

Mikoyan29

GOTOV!!!  :mjetal
Slikan na krilu 18101:





Nadam se da vam se svidja....a jos slika u ponedeljak  :caooo
MK "Oluj"

su27rules

 :cheers :super Bravo!!  Odlicno za ideju fotografiranja na krilu originala.

bulovic

Quote from: Paja on 16-11-2011, 16:26:42
Da li za Italerijevu maketu 9-12 ima rezinski kokpit sa elektronikom sa strane na zadnjem spoljasnjem delu kabine? Ne znam da li sam bio jasan. Vidjao sam to za ICM 9-13. Da li ta elektronika odgovara ovoj maketi,i da li moze da se ugura unutra?
Pratim u svakom slucaju. ;)

Ima pravi ga Aires i jako je lepo uradjen. Rezinski kokpit i sediste te ejecovani ram nisana i resetka na ustima topa ako se ne varam.

airsuba


Tomcat

Bravo, prelep rad. U slavu pilota Arizanova
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

sezan

Quote from: su27rules on 01-09-2012, 19:12:58
:cheers :super Bravo!!  Odlicno za ideju fotografiranja na krilu originala.

Ideja nije njegova ,bilo je vec toga ovde na forumu..Su-25 dragan mig -31 ,pa cak i 29 ke slikane na krilu i toga ima...  :caooo Sto na kraju nije ni bitno.
ODLICNO izgleda!!Svaka cast!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Mikoyan29

Evo jos par fotki same makete, slikano na vestackom i prirodnom osvetljenju  :mjetal







I za kraj, 3 migonje u 3 razmere:
MK "Oluj"