Savoia Marchetti S.M.79K

Previous topic - Next topic

anki

Poznata Italerijeva maketa u 1/72. Radjena pre dosta godina kada se prvi put pojavila na trzistu. OB izrada i jedino izmenjene izduvne cevi u samogradnji da bi odgovarale nasim aparatima. Farbanje cetkicom i kucnim mesavinama odavno zaboravljenih receptura. Dekali su LH rondele a brojevi su domaca stampa na laseru jer u to vreme jos nije bilo LH sa ovim oznakama (nisam hteo da radim onaj beli 13 koji je pao pre rata). Jos jedna domacica za arhivu i preporuka za sve one koji zele da odrade neki od nasih aviona. Fotografisano istim krsem kao i ostale makete.




Nemsy_29

Zaista imas bogatu kolekciju JKRV aviona, svaka cast!

Ne razumem se bas u to doba al sve tvoje makete mi izgledaju odlicno!  :)

Sandman

Odlično izgleda Anki!
Koliko ti je vremena trebalo da sve ove flekice iscrtaš?
Jesi li svaku od njih radio iz više prolaza?

Ponesi na sledeće okupljanje fotoaparat da pogledamo koje sve opcije imaš, jer mi se čini da ti je white balance malo razdešen tj. pogrešno podešen za osvetljenje koje koristiš.

Warhawk

Kolega, pa vi to na kile izbacujete?  ;D

šala mala, fina maketa, naročito mi se svidja mitraljesko gneydo tako otvoreno...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

hikipoklica

Uuuu, vrlo lijepo :)
Ove "fleke" kako si radio?
Ja sam ga radio u Italijanskoj (fasisti) varijanti koja je imala operacije u Libiji '42.

zivorad