1/48 italeri spitfire mk IX LF.e Heyl Ha'Avir

Previous topic - Next topic

tenk

italerijev spitfajer izgleda uprosceno u odnosu na makete drugih proizvodjaca,ali je za izradu ove pod varijante idealan i pruza mogucnost za dobar posao!prijatno sam se iznenadio sklopivoscu makete i finom izradom plastike.da bih dobio krilo mk IX LF.e morao sam da preradim icm-ove poklopce topova(suzio za 1mm i produzio ih za cak 3mm!)lezista mitraljeza 12.7 su zabuseni italerijevi poklopci,topovi su metalni(master model)dok su krajevi krila i repne povrsine hasegavini.farbano je vallejo akrilima i lakirano mm mat akrilnim lakom.vos je radjen kombinacijom grafitne olovke i pigmenata.dekali su techmodovi(nisam bas odusevljen istima!)
prikazani avion je u izrael stigao iz cehoslovacke preko tadasnje fnrj(niksic) posredstvom operacije "velveta II" i ucestvovao je u borbama iznad faludze 48' u ratu za nezavisnost(radio sam aparat iz tog vremena)danas se nalazi u muzeju Heyl Ha'Avir u izraelu...






www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Profa

Znaš kad ću ja da se petljam sa tim modifikacijama - krilo sa ovog, nos od onog, trup do 3eg rama sa ove a posle sa one,  zadnji točak od MC.205, flapsovi odande ...
Ma ti si lud :god

Kad smo kod zadnjeg točka -- jel' ga nisi ofarb'o jer se na slici originala ne vidi kakav je, ili si prosto zaboravio? :naughty
Bogu fala što sam Lala! :)

tenk

www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Kerber

Dobar.
Ovi mk.IX su sa skracenim krilima malo "debeljuskasti", pa mi se bas oblikom ne dopadaju, ali - uradjen je kako treba. Nema sta.
A sarenjikava sema bas lepo razbija monotoniju u obicnim spitfajerskim farbanjima.

zivorad

Ekstra. Najzad izraelski spit na forumu. :bravo