Bf 109T-2 Eduard + Alley cat konverzija

Previous topic - Next topic

Lud13

Pozdrav svima...


Evo posle 6 meseci konacno sam uspeo da se izborim sa ovom konverzijom.
Sama konverzija je manje vise bila bezbolna iako je ovo bio moj prvi susret sa rezinom. Mogu da kazem da je Alley Cat stvarno odradio konverziju za medalju.:)
Medjutim Eduardova maketa je jako cudna. Kad je otvoris i pogledas sta ima unutra padnes na zadnji deo tela al to odusevljenje splasne cim pocne sklapanje. Ne kazem da je maketa ocajna sto se sklapanja tice ali mislim da je moglo to mnogo bolje da se odradi. Jos jedna stvar koja mi je zapala za oko je visina duzina stajnog trapa, Nekako mi se cini da stoji  malo vislje nego sto treba, sta znam mozda mi se pricinjava ali pogledao sam posle par radova po forumima i sve mi tako deluju.
Ja sam se odlucio za raniju verziju T-2 sa koje je bila poskidana sva oprema za nosac aviona. Farbanje je odradjeno sa MM enamelima i Valejo lakovima.

Inace evo jedne zanimljivosti..prva dva B-17 iznanad evrope su oborena bas Tonijima i pripadali su Engleskoj obalskoj strazi.

Slike nisu bas najbolje jer je slikano nocu ali obecavam da cu postaviti bolje cim se steknu uslovi za dnevno fotkanje :)


Dosta price evo slika...ako neko ima neko pitanje ili komentar ..izvolite

Bf 109T-2   Lister, Norveska  leto 1941














Sandman

Deki, lepo si se izborio sa doradama na krilu, a motling je po mom mišljenju posebno lepo ispao.

djos & filip

Skoro nije bilo ovako lepo odradjenog mesera, sve je apsolutno fantasticno.
I dorada i farbanje, prljanje, ma frnomenalna maketa. Svaka cast!

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

tenk

www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

tripko

Dobro je ispao ludi, samo jos da ga ljudski uslikas bez blica sa pozadinom
i bice prava stvar.

ubermagog

Stvarno vrlo uspela konverzija, a farbanje i motling za pet  :bravo

Kerber

Retko se vidjaju ove sheme za T model, obicno svi furaju Cristianov model, ali, ovo si mnogo dobro odradio! I shema i konverzija...ma, sve je ok.
Moj naklon! :D

deda

Ovo mi se mnogo svidja. Stvarno retko vidjen model pa jos sjajno odradjen.

medico

vrlo lepo . farbanje, uklapanje rezinske konverzije sve pod konac bravo ! Pretpostavljam da si za boju gume koristio Testors  rubber ? definitivno im je previse braonkasta za boju gume .

Nemsy_29

Svaka cast, odlicno je ispalo! Skidam kapu za farbanje!  ;D

Ćomi

Zaista retko komentarisem radove ovde...Najvise zbog toga sto se ne smatram posebnim ekspertom u ovom nasem hobiju ali kad ovako nesto vidim-moram da izrazim divljenje.Bas bas mi se dopada.
Obzirom na razmeru-nisi nista petljao oko trapa ? Kada ga budes slikao ponovo,slikaj ga i odozdo...

Pozz
Comi
No signature.

dusko

Quote from: tripko on 19-11-2011, 10:06:12
Dobro je ispao ludi, samo jos da ga ljudski uslikas bez blica sa pozadinom
i bice prava stvar.
Slozio bih se sa Tripkom ali maketa je prva liga( cini mi se da Eduard zna sve to lepo da zapakuje i nasminka pa kad pocnu radovi  covek vidi da nije bas sve tako sjajno kao na prvi pogled), koje boje si koristio? Motling je kao saliven svaka cast a sad izvinite moram jos malo da gledam slike.

Bojan Ue

Odlican Meser, mnogo mi se dopada! Kamuflazne boje su se odlicno stopile, motling je ispao takodje fenomenalno... Cini mi se da mu nisi razvukao antenu ili si to uradio tako dobro da me moje oci varaju  8)  Sve cestitke jos jednom!  :cheers

zivorad

Jedan od najboljih mesera na forumu (zalosti me to sto cujem o eduard-u, jer i ja merkam jednog e3 u 1/32) ,svaka cast  :bravo :god :super 

Lud13

Hvala na komentarima kolege. Ima tu jos par sitnica da se poprave , malo da se zaprljaju gume i da probam konacno i tu famoznu antenu konacno da namestim

Quote from: medico on 19-11-2011, 12:15:42
vrlo lepo . farbanje, uklapanje rezinske konverzije sve pod konac bravo ! Pretpostavljam da si za boju gume koristio Testors  rubber ? definitivno im je previse braonkasta za boju gume .
Svaka cast na poznavanju materije...bas ta boja :)


Quote from: Kerber on 19-11-2011, 11:27:03
Retko se vidjaju ove sheme za T model, obicno svi furaju Cristianov model, ali, ovo si mnogo dobro odradio! I shema i konverzija...ma, sve je ok.
Moj naklon! :D
Pa nekako mi se nije radila ta famozna sema (sto je jos gore svi imaju svoju verziju tacnog izgleda, te ima motling po trupu i krilima te nema pa lome se i koplja oko debljine zute trake oko trupa itd...)jer se svi odmah uhvate za nju, Sea Adler mi je oduvek nekako bio simpatican mada sam se dvoumio izmedju njega i NJG 1 masine


Quote from: dusko on 19-11-2011, 17:11:57
Quote from: tripko on 19-11-2011, 10:06:12
Dobro je ispao ludi, samo jos da ga ljudski uslikas bez blica sa pozadinom
i bice prava stvar.
Slozio bih se sa Tripkom ali maketa je prva liga( cini mi se da Eduard zna sve to lepo da zapakuje i nasminka pa kad pocnu radovi  covek vidi da nije bas sve tako sjajno kao na prvi pogled), koje boje si koristio? Motling je kao saliven svaka cast a sad izvinite moram jos malo da gledam slike.
Nije maketa bas tolko losa za ras , moguce da sam se ja malo pokvario sa par Hasegavica koje sam uradio...:):):)
Boje su Model Master enamel RLM74/75/76


Quote from: zivorad on 19-11-2011, 20:28:18
Jedan od najboljih mesera na forumu (zalosti me to sto cujem o eduard-u, jer i ja merkam jednog e3 u 1/32) ,svaka cast  :bravo :god :super  
Ma slobodno uzmi ..samo malo vise dry fitinga pre lepljenja i dosta strpljenja. Ima malo vise problema oko trupa i spoja krila i deo oko motora nije bas najsrecnije odradjen. Vidim da se svi zale na nemogucnost zatvaranja poklopca motora kad je isti stavljen unutra. Posto su rupe na poklopcu velike pa se vidi praznina ja sam to resio jednostavno, Odsekao sam gornji deo motora i zalepiona poklopac...voila...nema vise rupe a ni problema sa uklapanjem :)





Dejan