Junkers 87 Stuka!

Previous topic - Next topic

ILIJA iXa

EEEE! Najzad da se i ja probudim, da konacno uradim nesto i okacim koju sliku :)
Uradjena vec svima dobro poznata Italerijeva "Stuka" u razmeri 1/72. Koja nosi oznake (sad nemojte uzeti za zlo ako lupam tako su oni napisali) eskadrile-jedinice St.G.77 koja je tukla Francuze lepih avgustovskih jutara davne 1940 godine.
Sto se tice sklopa i seme drzao sam se iskljucivo sastavnice,nije bilo vecih problema, ja sam licno uzivao sklapajuci je :D.Farbana akrilnim bojama.Malo sam experimentisao sa zicom-antenom (ljudskog porekla) koja se nesto otromboljila :(
Razmisljam da je odvedem na ovaj novogodisnji kup u BGu, ali tu vas cekam da me posavetujete,kritikujete dal je to pametna ideja  ???, i naravno da date i sta pozitivno :super 






Da se primetiti da sam pokusao da uradim malo prljanja oko izduva i na mestima gde ima kontakta sa "masnim rukama" majstora mislim na ulje... ;D












Izvinite zbog kvaliteta slika koji nije bas najbolji, al sta je tu je :-\







Topao pozdrav :cheers

P.S. Znam za ab. da ste mi preporucili da ga koristim ,ali nemam neke finansije trenutno, a i ne znam sta je za mene  najbolje od tih sprava :(
No otom potom jos cemo mi na tu temu... :naughty

ubermagog

Da, zaista - slike ti nisu neke  :D

Izgleda dobro urađeno, samo bi trebalo da su ti linije razdvajanja boja 'ravnije'!

Što se tiče NG Kupa uvek možeš da poneseš maketu sa sobom i pokažeš je u izložbenom delu, ukoliko nisi siguran dal bi se takmičio  :)

Pošto vidim da je farbana četkom savetujem ti, da ubuduče razređuješ boju i više koristiš maskirnu traku jer izbliza nije baš najapetitnija.
Inače za početnika nije loše.
Nego augusta 1940 Francuzi su več 3 meseca bili pod okupacijom a štuke su se rušile pod pogodcima engleskih lovaca >:D

ILIJA iXa

Da,da maskirna traka tad je jos nisam nabavio  pa sam koristio selotep :-\ Boju sam bas razredjivao!,ali ok!
Nego za istorijski deo priznajem gresku promasio mesec, poneo me njihov natpis :-[

Pozz

tenk

da je povedes nego sta! ;) za cetkarenje je ovo super,taman na kupu pronadji profu,taj ti je maher za te stvari :)
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Warhawk

#5
Za četkarenje sasvim solidna maketa.
Elem, napravio si jednu greškicu - pogrešno si zalepio slova "L" na nogavicama...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

dusko

Pocetak kao svaki pocetak tezak je ali zaista dosta dobro si se izborio sa maketom kolege pre mene su vec sve rekle. :cheers

Sijamski_Mrmot

Naravno da treba da je doneses na NG kup...

Poenta takmicenja i jeste da stavis svoj rad pored drugih pa vidis na licu mesta gde mozes bolje a gde si vec dobar :D

Za cetkarenje, neko ti vec rece, pronadji profu... a ako ne mozes njega, pronadji mene a ja cu ti pronaci profu :D

Mirko

ILIJA iXa

#8
Hvala! hvala svima na komentarima ;D Za cetkarenje dao sam sve od sebe i ako nisam bio bas opremljen(maskirna traka itd.) Slovo "L" ahhh... lose su odstampali dva duplikata >:( ,a ja sam hteo da ih stavim delovalo mi lepse :P (mozda sam i ja pogresio malo je neprecizno na sastavnici oznaceno) ???
Za takmicenje moram da razmislim, mozda je dam na izlozbu.?!

Pozdrav i naravno jos komentara je dobro doslo!

P.S. Profa mi ne gine :D cuo sam za njegove rabote sa cetkom!

KuKLiNsKi

kineski airbrush za 15 ojra i pumpa za biciklu pa da vidiš kako šiba  ;D
za mekše kamuflaže uzmeš umjesto trake neki dječji plastelin il masu za modeliranje i to je to...

Profa

Drago mi je što smo se upoznali i lepo ispričali, sad lagano dalje i  ne brigaj - samo primenjuj uvežbano, pamti greške koje si napravio, i svaka sledeća će biti bolja od prethodne ;)
I ne slušaj ove što navaljuju airbrush pa airbrush, imaš vremena za to :zvizduc
Bogu fala što sam Lala! :)