Mig-21 MF 1:48

Previous topic - Next topic

vesthepes

Maketa Eduard + BM dekali za ovu zanimljivu shemu

Bojano sa Alcladom i Gunze. Ima tu dosta sitnih greškica malo overspraya tu i tamo ali sve u svemu odlična maketa za sastavljanje.
Žao mi je što su slike slabe kvalitete, ali stvarno još nisam stigo, da naučim i nešto o fotografiji.









flanker

Lepo i pedantno. Uglavnom se sećam PFM verzije kao srebrnih.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

zivorad

Maketa mi se svidja lepo je uradjena ali aparat broj broj 823 pripada M varijanti ne MF ( brojevi za ovu varijantu idu od broja 865 do 870),i avioni ove varijante bili su u aluminijum finisu.

vesthepes

Zanimljivo, ali ja imam drugčije informacije.
U startu, da je bio M ali je sa promenom motora+novi poklopac kabine sa retrovizorom (ili nešto slično) prepravljen iz M u MF. Više o tome piše na Lift Here sastavnici, koja ima istu opciju kao i BM. trenutno nemam to kod ruke, ali kad nađem, napisat ču, da ne izpadne, da govorim neargumentirano.

zivorad

Moguce je, jer se M veoma lose pokazao pa su u zamenu za izgubljene u udesima stigli MF.U svakom slucaju to je mnogo manje bitno od samog rada, tj makete.

ubermagog

Već smo imali te priče - to je sve L-15 u JRV.
"F" je od 'pojačani' pa kad su dobili takve motore 'postali' su MF - al su to sve zapravo naše maketarske oznake, za vazduhopolovstvo su bili i ostali L-15.
Možda bi nabolji kolokvijalni naziv bio MiG-21M/MF.

Dobar ti je Mig, jedino što si pogrešio kod boja stajnog trapa i njihovih kutija - nije srebrno

Što se tiče slika potrudi se da nabaviš bolje osvetljenje, šteta da ti ovako izviruju makete iz mraka  :D

vesthepes

Ma več sam pričao sa kolegama iz slovenskog foruma na tu temu o stajnim trapovima i njihovim kutijama.
Sve informavcije sam vuko iz YUVAM Aeroplana #6 1989, ali sam i tu napravio neke greške, priznajem...

Evo kako piše, mogu da citiram:
Noge stajnog trapa obojene su zelenom bojom bliskom FS 34226(kod mene nisu i to je več prva greška). Unutrašnjost prostora za smještanje stajnog trapa je neobojena (srebrna)

Apsolutno neču, da tvrdim, da je to istina, samo prenosim reči D. Frke. A ako neko može tačno, da mi kaže koje su te boje, rado ču ga saslušat, jer imam u planu još poneki migič JRVa.

Kakogod, hvala svima na pohvalama i kritikama, mnogo mi znače, a ovo o fotografiji stvarno nemam blage veze, i taman kad stignem s posla več je noč, pa tako koristim taj jadni fleš. Ali potrudiču se i oko toga.

PELE


Janjic

Tačan ili ne (meni nije bitno) izgleda fantastično  :super!
凸(¬‿¬)凸

zixo

Odlican MiG! Sve pohvale za trud.

Mene zanima kako si uspeo da ti dekal zastave na repu onako lepo legne, bez da se izguzva?

vesthepes

Puno hvala za pohvale, treba priznati, da je vrlo teško nalepiti dekale na rep, imao sam nemalo problema, jer ko što kažeš, gužvanje je gadno. Koristio sam mnogo onog micro set-micro sola, a i dekali su odlične kvalitete, to stvarno treba, da se kaže...

dusko

Suepr ptica meni se dopada.

Sneni

Jako dobro izgleda, svaka čast, bravo :super
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Jovac

Sviđa mi se . Jako lepo izgleda .

FLY BY WIRE

odlican migonja...bas mi se svidja