Mig-29 1:48

Previous topic - Next topic

vesthepes

Academy + Aires + Begemot dekali








flanker

Ne razumem se u položaje dekala i slične sitnice, ali ovako izgleda veoma lepo sa odličnim postarivanjem.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Nemsy_29

Odlican je, mozda malko premekani prelazi boja, al ne kvari opsti utisak  ;D

Sandman

Dobar je - ima onaj metalni izgled, jedino da si prelaze boja na kamuflaži uradio malo oštrije.
Wash je lepo istakao panele...

vesthepes

Jeste slažem se, ali istina je, da je uživo kontrast između boja življi, a moja znanje o fotografiji je stvarno na nikakvom nivou i slikano sa flešom, i tako to sve skupa izpada još gore. Hvala svima na gledanju i kritici.

Paja

Jel moze jos koja bolja slika elektronike iza kokpita sa obe strane?
Meni se svidja avionce! :)

vesthepes

Javljam vam sa posla, tako, da mogu da okačim samo ono što imam na netu, ali kod kuče ču da poslikam, nema problema.
Evo par slikica fulcruma dok je bio još u izradi.








zivorad

Odlican je, svaka cast,mozda samo malo naglaseniji prelaz izmedju boja u prvi mah mi se ucinilo da je ceo siv. :bravo :bravo :bravo

Paja

Vazi,ti kada dodjes kuci,ti fotni samo dve slike. Jedna leva strana elektronike i jedna desna... Nadam se da nje problem! :cheers
Kokpit ti je opasan. Jako pedantno obojeno! ;)

vesthepes

Eto Paja slikice, valjda su ok, nadam se...




u nekom walkaroundu sam zapazio, da ima kao neka folija ili nešto slično, po rubovima otvorenog prostora avionike. Ja sam tamo stavio neki papir i to se evo vidi i na slici.
Ali ovaj kokpit je stvarno komadina od resina, i više nego teško ga je ugurat, potrebno je tu dosta posla, ali nekako nisam mogao, da sakrijem tu elektroniku, više volim, kad se vidi što više detalja.
Hvala svima za komentare...

Paja

Sjajno izgleda!! Puno ti hvala! :cheers
Na vecini aviona, u prostoru elektronike ima te kao neke zastite, tako da... To tvoje izgleda jako realno!!! :bravo :bravo

Mikoyan29

Super izgleda migonja....mada ko sto kaze kolega Nemsy, dosta blagi prelazi boja.
Ono ste je veliki +, to su detalji na maketi, pogotovo u kabini....BRAVO!  :super
MK "Oluj"

sezan

Odlicno si ga uradio,svaka cast. Bas lepo izgleda.  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

zixo

Maketa izgleda odlicno.

Medjutim promasio si zelenu boju a i prelazi izmedju boja su morali biti znatno ostriji.

Strasno dobro si uradio bojenje mlaznika, mozes li nam reci nesto o tome?

vesthepes

Slažem se oko boje, koristio sam model master fulcrum sivu i sivo-zelenu, koje izpadaju znatno presvetle, zato sam potamnio sivu post-shadingom, a zelene se nažalost nisam pipao. Vrlo zanimljivo, da su Yu fulcrumovi nekako potamnili (ili bar ja tako mislim), jer su napram ruskim skroz tamniji...mislim, da su Bugarski još nekako najsličniji. U buduče koristim AKAN farbe... A i prelazi su mogli oštrije ali svaki put kada farbam prelaz sa maskiranjem, izpada mi preoštro, pa više volim freehand, i eto tu smo..

Što se tiče mlaznika, pofarbani su Iron farbom i zamazani tekučim tamiya weathering setom (burnt iron)

Izvinite što koristim te engleske reči ali neke definicije ne znam ni u mome jeziku a kamoli Srpski.

Još jednom hvala svima na gledanju i kritici...


Vasko