Šlahtflugcojg

Previous topic - Next topic

Liebe Serbische freunde!

Osnova je najnovije izdanje Italerijeve klasike u 1:72 koja nije za pohvalu. Mestimice podseča na šortran maketu.
Nije još završena ali sam iskoristio sunce koga kod nas nije bilo 3 nedelje!
Rađen je izključivo zbog kamuflaže u koju sam se zaljubio u momentu kada sam pre mnogo godina zapazio fotografuju originalnog, kojeg su saveznici pronašli u Tunisu.
Bojanje pustinjske kamuflaže sam obavio četkom i suvim pastelima.
Koriščen je i Eduardov PE set ali se to gotovo ne može primetiti.

Kao zanimljivost podatak, da je to bio manji evion od IL-2 :o

Raspalite:





















Josip

flanker

#1
Liebe Kroatishe Bruder. Sehr gut!
Moja omiljena šema za Švabe. Deluje lepo, možda je trebalo još koji detalj dodati u kabini?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Aviončić ima plehnatu kabinu koja se nažalost gotovo ne vidi, osim pojaseva na sedalu, ali za to mora da sepogleda izbliza. Sve ostalo je totalno sakriveno u skučenom prostoru in sivini kabine :deadhorse.

Josip

lord sir giga

Od cega si pravio Mk-101, posto se u kutiji dobija Mk-103 (ili to mene oci varaju).
E sad postoji jedna lepa prica za ove avione ali ne i za pilote ovih aviona.
Nesrecnici su sa minus 20 ili 30 odlazili na plus 40,  i imali su slicnih problema kako na minusu tako i na plusu .
Maketa mi se svidja, jako lepo odradjena, nego jel to bese onaj avion sa slike gde su propeleri iskrivljeni ili ne.

Žao mi je, da si se kao početnik latio baš te makete, koja nije baš jednostavna.
To je odprilike taj avion, pre nego što je doživeo udes.
Top sam preradio na mk.101 pošto imam kuči knjigu Hs-129 in detail.

Josip

airbamby

Maketa koja bas "hvata oko" odlican izbor i odlican rad.
Bravo Josipe.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

lord sir giga

Moze li pomoc posto bih ja radio Bf-110 sa tim topom, pa kako da ga napravim od MK-103, Mk-101 je bio veci i tezi od Mk-103 sto bi znacilo odma i deblju cev i onaj resetkasti valjkasti deo na kraju topa, svaka pomoc dobrodosla, a i nije bas bilo tolko problema, jedino sto sam ja preterao sa smirglanjem pa morao da urezujem panele, a najveci problem je bio spoj trupa i krila i motora i krila, ali nema veze planiram da ih radim jos.
Inace sare su fantasticno odradjene, prosto nezna se sta je dodavano na sta, a pritom izgleda jako dobro

Pa nisam se puno zamarao sa time pošto je to u toj razmeri nevidljiv detalj (razlika između dužine jedne ili druge variante topa).
Samo sam odrezao pljosnatu gas kočnicu i zamenio je izdubljenim parčetom neke sovjetske raketice. Izdaleka liči i to mi je važno.
Cev se može odebljati sa nekoliko premaza gustije farbe.

Josip

Warhawk

Ih, Švaba - pa još sa zmijuljicama... Šta ćeš više?
Jako dobro su ispali pasteli, to se ne skida tokom rada (dok ne dodje lak)?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

djos & filip

Meni se licno svidja kako si ovo uradio.
Kamuflaza je bas legla kako treba. I prljanje je OK, mada bi ja to jos malko zaprasnjavio  ;)

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Zanimljivo kod ove makete je, da u tamnoj sobi deluje bezveze, dok pod jakom sijalicom ili na suncu prosto živne.
Sloj pastela sa kojim sam prešao gornje površine je omekšao i uklopio zmijuljice sa bazičnom kamuflažom, pogotovo što su to bile neke peščane pastele.
Naravno da sam koristio rukavice, pa se nije skidao.
Meni inače več deluje dosta zaprašeno i uprljano.

Sviđa mi se, da vam se sviđa :D

modellius

uvek me oduševe tvoje fotografije....... odlična maketa, bravo
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Možda sam malko dosadan sa time ali galerija bi nam bila puno lepša, da se maketari malko strpe, da sačekaju sunčan dan i snime svoje radove u elementu, a za avione je to samo vazduh.
Mobiteli i sl. pod nekim jadnim sijalicama nikad neče dati dobru sliku.

Josip

Kerber

Maketa je mrak, fotke, takodje...sta vise !?
Odlicno si se izborio sa kamuflazom, dopada mi se nacin izvedbe i konacan rezultat.
A svaka maketa je cudljiva na svoj nacin, pa se desi da se nekom teze uklopi, a drugome ide k'o po loju. Zlatno pravilo je dva puta meri, jednom seci...i nema frke.
Dopada mi se ovaj Henschel.

zivorad