Airfix 1/72 Focke Wulf Fw190D-9

Previous topic - Next topic

Sandman

Pre neki dan je konačno završena retro-maketarska saga o Airfix Dori  :)

Danas je i ona prošla kroz foto "tretman", a od zadnjih slika u radu dofarbane su sitnice, skinuta maska sa poklopca kabine, zalepljena antena od "kose" koju koristim za antene i odrađen je suptilni weathering MIG pigmentima...

Evo i završnih slika...





Slike detalja...



A ovde se takođe ponovo pojavio i mali "asistent" kako bi dočarao veličinu makete...  ;) :D



Idemo dalje kako bude inspiracija nalagala...  ;)

Pozz,
S.

Pedja

Odličan,obzirom koja je maketa u pitanju i više nego dobar. Makro mod opet uzima danak,vidi se kao neka prašina po njemu ,koja se verovatno golim okom ne vidi. Kako si pravio antenu,rep-kabina,odlično je uradjena.

husky

Boga mi, i ja se pridruzujem pozitivnim kritikama...  :mjetal

su27rules

Jako dobro,ma odlicno izradjena maketa,jos kad se uzme u obzir da je to Airfix  :god

ubermagog

bez starca (airfixa) nema udarca  :D


Warhawk

Skinuo bih ti kapu, ali ne vidim da li je nosiš  ;D
Odličan, bacaj to u policu već jednom!  D:)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

djos & filip

Ovo samo dokazuje da i oldtajmeri uz majstorki rad mogu izmamiti osmeh zadovoljstva.

Odlicno izgleda stvarno si izvukao sve iz ove makete. Ravnopravno moze da stane krilo uz krilo sa mnogo novijim i skupljim kalupima.

Svaka cast

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

anki

Cestitam, odlican. U vezi kose koju koristis za antene - da li si imao iskustvo da ona reaguje na vlagu u vazduhu? Ja sam kosu pre koristio ali se cesto otrombolji kad je hladno ili vlazno pa sam je napustio i presao na vestake.

PELE

Одличан, верујем да је уживо још бољи!  :cheers

voja

Одличан олдтајмер.

Волим да видим ове старе Ерфикс макете па то ти је.

.

Sandman

Hvala svima na komentarima :)

Quote from: Pedja on 08-12-2011, 21:10:01
Makro mod opet uzima danak,vidi se kao neka prašina po njemu ,koja se verovatno golim okom ne vidi.

Da, ta šmirglasta površina se golim okom skoro i ne vidi - semigloss lak mešan sa matt lakom koji je dao malo tih zrnaca...

Quote from: Pedja on 08-12-2011, 21:10:01
Kako si pravio antenu,rep-kabina,odlično je uradjena.

Quote from: anki on 08-12-2011, 22:08:21
U vezi kose koju koristis za antene - da li si imao iskustvo da ona reaguje na vlagu u vazduhu? Ja sam kosu pre koristio ali se cesto otrombolji kad je hladno ili vlazno pa sam je napustio i presao na vestake.

Antena rep-kabina je neka vrsta tankog najlona tj. "kose" koji je Lanmi nabavio u Kanadi pa nam podelio - istegljiva je do neke granice, i zaista zahvalna za ovu namenu.



E sad, kod mene lično za par godina nije došlo do neke bitne deformacije samih antena tipa da su se opustile vremenom - na par aviona na kojima sam ih primenjivao i dalje stoje dosta zategnuto, a počeo sam da je primenjujem još 2008. godine. U priči sa ostatkom ekipe koji je koristio ova vlakna za antene, došli smo do zaključka da sve zavisi od ambijenta u kome se radi/drže te makete.

Uopšte ne zaostaje za dobro urađenom Italerijevom maketom tog aviona.
Dobro.

Pedja

Quote from: Sandman on 09-12-2011, 08:56:59

Antena rep-kabina je neka vrsta tankog najlona tj. "kose" koji je Lanmi nabavio u Kanadi pa nam podelio - istegljiva je do neke granice, i zaista zahvalna za ovu namenu.






Podseća na punjenje onih bombi koje su korišćene `99 za onesposobljavanje trafo stanica.

Miroslav Š.

Одличан рад! Браво :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Lanmi

Stvarno je dobro ispao. Mozda si mogao da malo produzis tragove izduva niz trup.


Quote from: Sandman on 09-12-2011, 08:56:59

Antena rep-kabina je neka vrsta tankog najlona tj. "kose" koji je Lanmi nabavio u Kanadi pa nam podelio - istegljiva je do neke granice, i zaista zahvalna za ovu namenu.




Nije iz Kanade, u Moshonu je kupljena.

@Anki: ... i da, opusta se od vlage. Kada sam ih preneo u novu gajbu, sve antene su se malo opustile. Problem sa njom je sto nece toplota da je zategne, kao kada se od rastegnutog sprua naprave antene, tako da cu morati da trazim drugo resenje za ubuduce.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"