Boeing 727-200 Yu Air force one Minicraft 1/144

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

Gotov konacno, uradjen "na silu" danas jer sam ga poprilicno umorno i nervozno privodio kraju. A sad o maketi  :)

Minicraftov 727-200, radjen u bojama Titovog 727-200, proizveden 1975e i iste godine isporucen SFRJ, ulazi u sastav JRV prvo pod ev.brojem 14301 pa potom 74301 da bi na kraju dobio civilnu registraciju zbog aviosaobracaja. Elem jedan od dva 727 koje je JRV posedovalo, ovaj 301 je Tito licno koristio a drugi 302 uglavnom za velike delegacije, odlazak oficira i njihovih porodica na more prosto receno za obicne smrtnike  :)

O maketi, gore MM flat white, dekali neki mix, dole posvetljena HU 40, krila HU-127 gunmetal i MM Aluminium. Jedino slovo H odstupa malo na registraciji al nije lakirano tako da kad nabavim odgovarajuce zamenicu. Maketa ima problem sto mora da bude na savrseno ravnoj povrsini da ne bi pala na rep(mada stavio sam odg gramazu kolko u sastavnici pise  :headbang). Razni maleri su me uz nju pratili al dobro gotova je, rezultat po meni zadovoljavajuci al ima ono "moglo je i bolje". Maketa ima greske, fale joj ev brojevi na repu zato sto nisam imao dovoljno male i jos neke sitnice. Ko dodje sutra na NG kup imace prilike uzivo da ga vidi. Tolko o prici a evo sad slika  :)





Inace avion odmila nazvan "Marshall"  ::)

Sad opalite sa komentarima i kritikama  :)

PELE

Ае бре па ти ко да си радио 1/32 а не 1/144, шта кукаш ту...  ;D

Miroslav Š.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

milogor_strashni


Sandman

Dobar je - uživo se lepo vidi senčenje na beloj boji.

Nisam baš u toj oblasti ali mi se mnogo dopada.

FLY BY WIRE

odlican boing svaka cast veoma veoma realno izgleda :super