1/72 Hasegawa, Kawasaki Ki-61 Tony

Previous topic - Next topic

Lanmi

Zavrsen je rad na Toniju. Vec sam pisao na Projektima u radu, ali ukratko cu ponoviti:
Lepa maketa, uklapanje korektno, mana joj je valjda stari kalup tako da se panelizacija na trupu gotovo nije videla. Pripada nekoj Special Seriji tako da se uz nju dobija vec ofarban ram poklopca kabine.
Imao sam mali peh kada sam stavljao crnu gloss boju kao prajmer za alclad boje, ali u drugom navratu kada sam umesto white spirita koristio Nitro za razredjivanje MM Gloss Black, islo je sve super. Alclad je pesma za koriscenje i rezultati su fenomenalni (Polished Aluminium). Problemi su nastajali kasnije kada sam neke panele hteo da isprskam sa tamnijim alcladom (Dull Alumminium). Naime, na par mesta sam grunuo malo jaci sloj tako da su se stvorili neki plikovi. Takodje ovaj sjajni aluminium treba prskati na kraju, kada ste vec isprskali i maskirali druge boje, ovako od silnog maskiranja to vise nije to.
Onda sam stavio dekale, i par slojeva Future-a, i na kraju slobodnom rukom prskao zelenu kamuflazu.
Maketa ima jos falninki koje mi bodu oci i koje sam mogao da ispravim u radu, ali nesto u zadnje vreme sam sve vise u fazonu da me bas briga za to, i mnogo vise uzivam radeci.
Imam jos par ogrebotina da lupim uglavnom na crnim povrsinama. Jos se razmisljam da li malo da prsnem tanak sloj future-a preko, mnogo mi je matt ovako. Postolje cu videti da li cu opet da sejem pesak po ramu od slika ili da nabavljam ono drveno. Svaka kritika je dobrodosla.








Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Sandman

dobar, doooobar! ;)
svidja mi se ovo kako su ispale zelene fleke preko aluminijuma!

dobar tempo maketarenja si nabio :) josh malo pa mesechno po jedna!  :D

shalim se, samo gruvaj, lepo ovo izgleda, a reci mi shta bi na kraju sa kokpitom?
ako se secam, bio si sve bacio u Muscolo....  ::)

shta je sledece na spisku za rad?  ::)

Lanmi

Hvala svima. Muskulo je sve oduvao i spolja i iznutra. Posto sam se odlucio za zatvorenu kabinu, opet sam preprskao unutrasnjost, uradio detalje, kroz staklo se i ne vidi previse sta ima unutra, ali nisam imao nekih vecih problema. Maketa je je bila uzivancija za rad.
Inace ovaj avion mi je uz Macchi 202 jedan od najlepsih iz 2.s.r.
Sledece na redu je mecka od makete He177!
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"