P-40B Leteci Tigrovi 1:72 Trumpeter

Previous topic - Next topic

Gusha

Maketa je bila na NG kupu, (stigoh da je zavrsim dan  pred takmicenje), pa ajd i ovde da je postavim.U pitanju je Trumpeter i sto se tice uklapanja sasvim je solidan.Unutrasnjost je dosta siromasna osim komandne table koja je ok. Dati su instrumenti i dekal kao dodatak.Ja sam dodao radio, rucice za gas, konstrukciju na podu, i kaiseve na sedistu.Izbusio sam cevi izduvnika motora i to je dosta poboljsalo opsti utisak.Mitraljeze sam odradio u samogradnji, tako sto sam isekao medicinske igle debljine 0,7 mm i u njih uvukao igle debljine 0,5 mm.Tako sam dobio karakteristican izgled brauningovih mitraljeza.
Farbanje sam odradio u standardnoj semi za taj period (HU149, HU93, HU23).Nakon farbanja, ostario sam maketu pigmentima, izlakirao sa Future u dva sloja.Nakon postavljanja dekala, panele sam odradio sa uljanom burnt umbra.Na kraju je isao Humbrol mat lak.
Sve u svemu previse sam se zamajavao sa ovom maketom, sledeca mora da ide brze...



Baš je simpatična maketica. Imao sam ga ali ga nisam uradio.

modellius

video sam ga na kupu, odličan je !
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Profa

Jako lepo ovaj izgleda Gusho :super
Mene čeka isti na zalihi, a biće i u istim bojama, te hvala da ne jurim koji su Humbroli u pitanju ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

husky

Odlicno izgleda...
Svaka cast na ulozenom trudu.

Sandman

Pravi mali musavko  :D

Gledaj samo da kad slikaš makete koristiš mod sa prioritetom otvora blende i idi na vrednosti veće od F/8 kako bi postigao veću dubinsku oštrinu - krajevi makete su ti dosta zamućeni.

Šta je sledeće na radnom stolu?  :)

Sijamski_Mrmot

Video sam ga na takmičenju gušo ali nisam znao da je tvoj, svaka čast! :D

ubermagog

Gušo Tigru, dobar ti ovaj Tajger  :D

Ja se samoobradovao u nedelju sa novim Airfixom, i tamo su dali svih 6 rondela u toj svetloplavoj varijanti kakva je kod tebe dole.... nije ista ova šema ali jeste 'leteći tajger', moraću to da ispitam to jel valja!

djos & filip

Sjajno si ga uradio, ostarivanje mu je bas leglo kako treba.
Super je!

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Cicak1973

Video sam maketu na takmicenju, odlicno si uradio.

airbamby

Jako lepo Gusho, svidjaju mi se prelazi ostri bas kako treba.
Boje su jako legle kao i dekali.
Bravo  :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Profa

Apropo svetle ili tamne plave na rondelama: onomad pročitah da su, naravno, i odgore i odole bile iste tamne "kineska plava", samo što su gornje brzo posvetlele od sunca...
Našao - knjiga Eagle Files 4 - Tigers Over China - The Aircraft of the AVG - dati su svi sitni detalji i razlike u bojenjima...
Postoji kolor fotka aviona '40' na kojoj su gornje rondele svetle (knjiga MBI - Curtiss P-40 Warhawk in World War II Color), a i na fotkama '68'ice se vide tamna rondela odole i svetla odgore...
Bogu fala što sam Lala! :)

gasha

Po mom ukusu skroz. Nemam zamerki, vrlo mi se dopada :super

milogor_strashni

hehe, bas mi stoji na stolu ovaj trubach, otvaram, gledam dal da radim jos jedan jer sam skoro zavrsio academy. Sad nema zime da "prekopiram" boje (i napravim stariji i lepshi :).)

Video sam maketu na kupu, odlicno je ispala.

Sve pohvale.

Pozdrav,
Milan

Gusha

#14
Subo imam slicnu neku knjigu kao Profa, (Osprey je u pitanju), i boja tih oznaka je isla od serije do serije. Sema farbanja se razlikovala od serije do serije.Treba da se dosta istrazuje.Cak je i boja sa donje strane na nekim bila Sky blue a na nekim Sky grey. Ja sam uspeo da nadjem semu za bas ovu 46-cu.
Milane, taj akademac nema bas dobre konture, tako da ako zelis mazni ovog Trubaca i udri.Ja cu mog Akademca da poklonim na nekom od narednih takmicenja u Nisu.
Srki znam za taj otvor blende, to je ona pozicija A na tocku sa opcijama, rece mi Milance za tu dubinsku ostrinu, al dan je danas za slikanje u Nisu bio katastrofa.Nebo crno k'o u rudniku, maltene su trebali da pale ulicna svetla.Cu si kupim jedan Nikon SB 800 blic, i ma da resim sve probleme u zivotu...
Hvala za komentare, dajte bre i neku kritiku.Danas ga gledam i kapiram da nisam izlakirao jos jedan sloj sjajnog laka preko dekala, pre mat laka.Vide se lagani prelazi kod dekala...I ispravka sa bojama, nije Humbrol 93, nego HU 118 (tan).