1/72 Revell B-17G Milk Wagon

Previous topic - Next topic

Jadgkommando

Pozzz,

Evo par fotografija moje makete
B-17G "Milk Wagon", odlichna maketa preporuchujem je ima malih stvari koje treba da se dorade ali uglavnom je ok uklapanje i sl. Sada i Academy da zavrshim...



Pozdrav!
Dusan.

KuKLiNsKi

ufff   predobro ofarban    jako ljepo
izgleda super maketa, moram i ja nabavit kad smislim di ga stavit =)

Profa

Odličan je na slikama, pretpostavljam da je uživo još bolji... Pazi kad ga nisam video u nedelju :doh
I meni je u planu, samo da odradim bar neki od viermota na zalihi (i smislim di ću ih :think)
Bogu fala što sam Lala! :)

djnik

Predivan B-17! Izvukao si maksimum iz Revell-ove makete. Bravo! :)

Sandman

OD delovi su hirurški precizno maskirani i ofarbani, a sviđa mi se pogotovo nijansiranje na njima kao i vidljiv efekat preshadinga na repnom delu tj. žutim površinama.

Tragovi strujanja vazduha i prljavštine su takođe lep detalj - dovoljno suptilno a opet i dovoljno vidljivo!

:cheers

Zoki969


#6
Najpre pozdrav i čestitke na umeču i hrabrosti!

A sada kritike. >:D

Pošto se več mesec dana kolebam šta i kako da počnem (staru Hasegawa ili ovog) i nabrajam greške koje treba ukloniti, moram da te upozorim na propuste:
-mogao si da sniziš gornju turelu jer je ovako stvarno previsoka
-astrodom na nosu je nužno zameniti sa nečim normalnijim i ispupčenijim
-stakleni nos od 3mm debljine nisi trebao, da farbaš sa srebrnom, nego samo da ga zalepiš (ionako je absurdan, a ovako se ta tvornička greška vidi na kilometar)
-panelne linije su preglomazne i nemaju veze sa stvarnošču pa ih ne bi bilo naodmet zagitovati i naknado rivetirati (bar ja ču to da uradim)
-jače prljanje

Pošto sam neke vrste poznavaoc B-17 to su detalji koji su nužni, da se od Revella napravi dobra maketa.
Ipak, ne shvačaj me preozbiljno i još jednom ti čestitam na volji.

Josip

Suhoj

Ne razumem se u propove preterano ali ovo meni deluje fantasticno  :)
Nijansiranje, suptilan weathering, sve je odlicno!
Jesi srebrnu Alclad koristio ovde ili nek drugu?

hayabusa

#8


Jedan od rekordera 8th AF, 129 misija izmedju juna '44. i kraja rata, od toga vise puta Berlin.
Imao je jedinstvene oznake misija - bocice mleka!
Isecen i pretopljen u Arizoni.
Белая aрмия - Чёрный барон

FLY BY WIRE

odlican rad svaka ti cast.....bas mi se svidja :cheers

PELE

Браво Душане, феноменално као и увек!  :cheers

Gusha

Dule, pregledao sam tu maketu pazljivo, i mogu ti reci da je odlicno izasao "ispod cekica".Ja bih samo dodao malo "chiping" na zelenim povrsinama oko motora i ispred kabine....Taj je avion bio rabljen kao mazga.Pedantan rad do bola....Svaka cast..

DjG

#12
Maketa odlično izgleda. Bilo je dosta posla oko maskiranja siguran sam, prilikom farbanja, tako da odajem priznanje.
Što se tiče vederinga  :cry, to je uvek relativna stvar. Ti možeš, ako hoćeš, da sačekaš jedno 5-6 meseci, pa ga još "uništi"  :deadhorse, pre nego ga doneseš na neko drugo takmičenje. Čisto da bi pokazao promenu izgleda, u različitim periodima upotrebe. A onda ga, kroz 2-3 godine ponovo donesi isečenog na komade  :deadhorse, da bi pokazao kako ga, nakon završetka operativne službe, spremaju za pretapanje.

Interesantno je što ima jedan motor "neofarban" belo.

Mene je zanimalo, gledajući u kutiju moje makete, kako se, posle sklapanja "vide" ili "ne vide" cele bočne strane u nosu aviona, koje su date u prozirnoj plastici. Sad, na tvojoj maketi, vidim da to definitivno može da se uradi dobro. Znači, domaći  :naughty zadatak ?


Quote from: JŽ on 14-12-2011, 10:43:11
-panelne linije su preglomazne i nemaju veze sa stvarnošču pa ih ne bi bilo naodmet zagitovati i naknado rivetirati (bar ja ču to da uradim)

Josipe, ja bih takav potez nazvao vrhunskim mazohizmom, samožrtvovanjem i mučeništvom... gdje su tu motivi ?
Prerezivanje panela na novoj revelovoj maketi ? Taman posla. Za to vreme bolje napravi dve "tvrđave", bez toga.
Ne da je nepotrebno, nego je  :headbang suludo :headbang.

Jadgkommando

#13
Hvala kolege na komentarima drago mi je da Vam se dopada!!!  :cheers


@JZ Josip, Lepo je upgrade-ovati maketu ukoliko to zelis ali treba prvo obratiti paznju na reference, preporuchujem samo Haynes Boeing B-17 Flying Fortress "Owners workshop manual".  :mjetal
Tu se moze videti da sve postojece Tvrdjave u 1/72 pa i novi Revell ima trilion gresaka, hasegawa, academy da ne nabrajam koje ako se vec razumes u B-17.  ;)

turela: Meni turela jako lepo izgleda.
astrodom: na nosu je sasvim solidan!
stakleni nos od 3mm debljine nisi trebao, da farbaš sa srebrnom: ako ga ne ofarbas izmedju prozora i plaksiglasa nosnog dela vidish spoj jedino vucform je tu resenje (a i uostalo to je folija na maketi mogu da je skinem- ali necu  :D)
-panelne linije su preglomazne i nemaju veze sa stvarnošču pa ih ne bi bilo naodmet zagitovati i naknado rivetirati (bar ja ču to da uradim):

Svaka chast ako ces raditi to ali mislim da je to totalno nepotrebno pogotovo u 1/72 a i riveti su veoma fini i u Pozitivu! na pravom vazduhoplovu a to da se izvede sa rivetarom u 1/72 a da ne izgleda kao pesnica u real life-u i da jos bude pozitiv... :jok
-jače prljanje: Ne bi bilo realno jer ovaj vazduhoplov je na pocetku upotrebe i radjeno je po fotografiji. ;)

Ne shvatam preozbiljno ali nemoj ni ti ovaj nas lep hobby da shvatas preozbiljno jer na kraju maketa nam nece poleteti ma koliko da je upgradujemo...

Hvala na komentaru i konstruktivnim kritikama ;)


@Hayabusa to je fotografija sa kraja rata, moj je sa pocetka upotrebe i znatno je u boljem stanju po fotografiji je radjena maketa cak i milk jug nije na tim fotografijama kao i detalj oko pogodjene rondele  ;)

@Suhoi jeste AlcladII boje su upotrebljene ;)

@Gusha Hvala Gusho! 8) Pa gledao sam da bude ne mnogo postaren jer je bas ovo na pocetku epohe Milk Wagona po fotografiji radjeno, inache volim ja jachi weathering  :D

@ DjG jeste maskiranje pravi horror mnogo vremena oduzima iako je sam proces izgradnje makete trajao manje od 10 dana... Crlear Edition eee to je nesto!

Pozdrav!
Dusan.

zolle

Druze svaka ti dala za ovo  :god Odlicna tvrdjavica !
Dokon mozak, djavolja igracka !