G-4 23733

Previous topic - Next topic

slax

Davno napravljena maketa Super galeba. Priča poznata.






zivorad

#1
Majstore, svaka ti cast  

anki

Cekaj ovo je ona standardna Yumo maketa? Ma daj slikao si pravi avion?
Salu na stranu , kad su u pitanju G4 i Orao ovo je najbolje do sada. Uvati sad Surline G2 i Jastreba i napravi najbolju domacu platformu.
Jos jednom sve cestitke.

su27rules

#3
Stvarno predivno izrađen G-4!!
Mozes li jos koju fotku postaviti,jer stvarno uzivam u ovoj maketi......

gasha

Video sam ga cini mi se prosle ili pretprosle godine na takmicenju, zaista vrhunski odradjeno, svaka cast

Slobo

Znači isto kao za orla: vrhunski odrađena maketa i vrhunska fotografija! Ali što je oštećenje dobro... nemam reči  :super

crvena petokraka

Jako je dobra maketa svaka čast,i ja sam spremio da par delova žrtvujem za istu takvu...npr ja sam mislio još da stavim čitav rep na kolicima pored modela...samo još mozgam kako da radim ta oštećenja,ako može neka ideja dobro bi došlo.  :god pa makar i preko pm da se ne odaje javno...
A isto tako se slažem i ako je tajna to je zaštita autorskih prava...
Spremaj se kao da je sutra rat,živi kao da je hiljadu godina mir!!!!

Brzina ti je ŽIVOT,a visina GORIVO

Na kraju se sve dobro svrši, a ako ne ide dobro, onda to znaci da još nismo na kraju...

"Kad umrem, samo ce mi biti žao ptica, jer sve vreme sam sanjao letove, pa ono drugo za mene nije imalo narocitog smisla i znacenja."

Nemsy_29

Radim istu masinu samo sa srpskim oznakama, mislio sam isto sto je Crvena Petokraka rekao samo ostecen rep na kolicima posto imam neki havarisan G-4 kome je jedino rep citav  :)

crvena petokraka

Da mada meni bi dobro došla i neka havarisana kabina...al dobro može biti i zatvorena...uglavnom jako lep izazov čak sam sad islikao rep u muzeju  iz 116 poza i detalja, i još ću jer ne mislim da ga pravim još...
Spremaj se kao da je sutra rat,živi kao da je hiljadu godina mir!!!!

Brzina ti je ŽIVOT,a visina GORIVO

Na kraju se sve dobro svrši, a ako ne ide dobro, onda to znaci da još nismo na kraju...

"Kad umrem, samo ce mi biti žao ptica, jer sve vreme sam sanjao letove, pa ono drugo za mene nije imalo narocitog smisla i znacenja."

sezan

DA vidjen je uzivo i savrseno izgleda. Fenomenalan. Koliko se secam ostecenje je radjeno od limenke ili nekog slicnog tankog lima,,od ness kafe npr...
Jos jednom svaka cast!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

slax

Hvala na lijepim komentarima.
Quote from: crvena petokraka on 18-12-2011, 23:24:32
Jako je dobra maketa svaka čast,i ja sam spremio da par delova žrtvujem za istu takvu...npr ja sam mislio još da stavim čitav rep na kolicima pored modela...samo još mozgam kako da radim ta oštećenja,ako može neka ideja dobro bi došlo.  :god pa makar i preko pm da se ne odaje javno...
A isto tako se slažem i ako je tajna to je zaštita autorskih prava...
Nema tu nikakve tajne. Potrebno je odstraniti plastiku na repu i desnom horizontalcu i na ta mjesta nalijepiti tanak komad lima ( ja sam koristio limenku od piva). Kasnije samo obraditi spojeve i lagano makazicama napraviti oštećenje. Većinu toga napraviti pre spajanja trupa.
Quote from: anki on 18-12-2011, 22:00:06
Cekaj ovo je ona standardna Yumo maketa? Ma daj slikao si pravi avion?
Salu na stranu , kad su u pitanju G4 i Orao ovo je najbolje do sada. Uvati sad Surline G2 i Jastreba i napravi najbolju domacu platformu.
Jos jednom sve cestitke.
Uskoro će i oni na red, samo polako.

Sandman

Dorade oko kokpita znatno su podigle konačni izgled makete i zaista deluje skoro kao pravi avion!
Oštećeni rep takođe deluje dosta uverljivo.
Pohvala za fotke - odaju utisak pravog aviona...  :cheers

#12
Ti si nedvojbeno majstor domaće aviacije :D
A i slike su da zavaraju oko, da gleda original ;)

Čestitam!

YU-DFY

Neverovatno. Moj duboki naklon.  :god

FLY BY WIRE

odlican nemam rijeci.... :cheers