1:72 LM Soko J-20 Kraguj

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Zdravo drugovi.Ova mi je jedna od najdrazih maketa.Greske ima kao i svaka moguca maketa ali hocu da ovo prikazem na forumu i da pohvalim LM kako su napravili jednu prelepu i najbitnije zabavnu maketu za rad.Kokpit sam doradio koliko sam mogao,napravio mitraljeze od medicinske igle,dodao jos poneka stvar.Farbanje je freehand sa revell uljanim bojama.weathering je standard wash sa TOZ tush + tecni sapun i vode.Dekali su iz viskovi.






PELE

Друже, уживо много боље изгледа, свака част!  :cheers


Sandman

Siva mi samo deluje malo svetlije, ali su prelazi boja tu negde - za freehand prskanje sasvim dobro.

Pohvala za fotke - novi aparat? :)

dragan_mig31

hvala ti Sandman.Novi aparat canon eos 1000d + 70-300mm objetkiv.Fotografisem preko pola stana :D

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 22-12-2011, 19:42:09
Fotografisem preko pola stana :D

Dobro je da nemaš neki makro-objektiv poput ovog:

http://www.foto-tip.pl/sklep/samyang_preset_500mm_mc_f_8_0_canon-p-1328.html

pa da moraš da fokusiraš sa minimum 10 metara! :D

dragan_mig31

:D hocu da kupim jedan 18-135mm iduce godine ali videcemo kako ce da se stvari odvijaju jer kapitalizam nije sala,ugnetuju nas kad kog stignu i sto vise mogu!

Goran A.

Dobro si ga skrpio, rezin jos uvek izbegavam! Pogodio si smek.

dragan_mig31

hvala ti AG02.Nisam imao zivaca da bi napravio farove.Bilo je previse :D

cherny

Bas sam ga zagledao na takmicenju, odlican! Moracu da uzmem jednog.

sezan

BAs dobar. Uzivo je naravno tri puta llepsi i realnije izgleda. Ovo svetlo sa kojim radis fotke ,prolazi kroz beton..
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Drago mi je, da ga vidim urađenog i to dobro.
Moj me još uvek čeka negde u podrumu, mada je idealan projekt za prvi rezin.

Nego, kako si nalepio točkove na noge, pošto mislim, da maketa ima skroz ravne noge (umesto kao slovo L).
Isto tako me zanima propeler, pošto mi se čini, da jedan list malo štrči od. da nisu svi u istom razmaku.

Josip

Kerber

Dobro nam dosao opet ovde!
Lepo Kragujce!
Koliko se da videti, dobra maketa, lepo uradjena. Stvarno, daj malo opisi kroz sta si prosao tokom gradnje i kakvi su delovi po sebi...sta ceka maketara kad se ovoga dovati da  "delje".

dragan_mig31

Hvala vam ljudi.Elise propelera su jako lose odradjene.To je najverovatno najveca mana ove makete.Sredio sam koliko sam mogao a eno mi jedan krak u vitrini otcupan pa ceka ponovo lepljenje.Noge nisu bas ravne i su zaoblene kao neki aerodinamicni profil.Tockove sam nalepio tako da sam probusio rupice u noge i tockove pa sam tamo umetnuo zicu da se nebi to ostetilo nakon premstaj makete.Inace maketa se jako dobro sklapa i ja sam bukvalno uzivao radeci je.Najveci problem je kod spoja prednjeg stakla i trup,spoj krila i prednji kapotaz odozdo(to je uzas).Isto tu je i spoj vertikalca i trup.TU ima malo vise posla.

Gusha

Ma ti si mazohista, volis da se mucis, to te cini sretnim.Dobrodosao nazad na forum, ovo mi se dopada na oko, posto ne poznajem rezin, ne komentarisem nista!