J-21 Jastreb

Previous topic - Next topic

slax

Pratim kako Dragan i Dušan rade svoje jastrebove i nisam mogao da se nesjetim svoje makete koja je napravljena prije desetak godina. Urađena je od raznih dijelova i maketa koje su bile havarisane i pokidane, na žalost i on je danas u istom takvom stanju, ali zato imam Dušanovu maketu J-21 i G-2 i mogu da kažem da su stvarno urađene za čistu peticu. Naravno treba malo i da se potrudi.






Nemsy_29


ubermagog

Alal vera, izgleda odlično!
Ko i u drugim stvarima tako i kod maketa, svako radi prema svom znanju i ravnanju  :D

Šta ti je bila osnova za trup, jel se sećaš?

slax

#4
Quote
Šta ti je bila osnova za trup, jel se sećaš?

Prednji, kabinski dio od hawka ( mislim da je medžboks) i mnogo kita, ostalo od raznih rezervoara i komadića plastike.

Miroslav Š.

Video sam ovog Jastreba ranije i imam ga u "dokumentaciji" kao uzor. Odličan je. Dušanova familija Galebova je najbolje što može da se nađe na kugli zemaljskoj za ove avione. Više nego odlična osnova.
Slax, koje si boje koristio (ako se sećaš)? Sve mi deluje veoma uspelo. Umetnost :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

slax

#6
Hvala na komentarima.

QuoteSlax, koje si boje koristio (ako se sećaš)? Sve mi deluje veoma uspelo. Umetnost :cheers

Uf... davno je to bilo, ali mislim da je siva revel 57 , a zelena možda humbrol 117 ili 116 ( nisam siguran). Odozdo, nemam pojma.

sezan

Au sto je GAleb. Utoliko pre sto znamo sad kako si ga uradio. Mnogo vestine. Svaka cast.  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

husky

Za samogradnju, predivno!  :cheers

zivorad

Pridruzujem se cestitkama  :god :god :god

su27rules

Jako lipa samogradnja,svaka cast na ulozenom trudu i izradjenoj maketi!!

Sandman

Stvarno dobro izgleda, iako je rađen ranije kada maketa ovog aviona još nije postojala.
Boje mi deluju dosta dobro pogođeno.

flanker

Bravo Slaxu majstoru!!
Možda je malo širi spreda, ali izgleda sjajno za Frankenštajn projekat.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Goran A.

Jos da si mu stavio hvarovke pa kao iz "Fronta". Uspela samogradnja!