Forgotten warrior

Previous topic - Next topic

Goran A.

Kako to obicno biva, citave godine ne radim nista i onda mi par dana pred takmicenje padne na pamet da nesto smandrljam da ne idem praznih ruku. Naravno i ovaj put pred Lavirint kup. Maketa je na takmicenju izgledala ovako:

http://i489.photobucket.com/albums/rr252/Milan18111/F-104%20Spilone/NG%20Kup%202011/DSC_0725_resize.jpg

Sve sto se vidi na gornjoj slici uradio sam bukvalno za jedno popodne i ostatak veceri (Hobby Boss). Delovala mi je nedovrseno pa sa odlucio da malo popravim stvari i sada izgleda ovako.































dragan_mig31

Uzivo izgleda 10x bolje.Svaka cast.jako neobicno.

airbamby

Aaaaaaa, to je znaci bio tvoj Zero...
U prolazu mi je bas privukao paznju, iako nisam gotovo nista od maketa video.
E sad, bas mi se dopada konacan izgled aviona, ali bih predlozio da podlogu malo izmenis, bar bih ja izmenio...
Ova paprat mi se dopada, ali  ovo drugo zelenilo mi deluje bas vestacki.
Eto to je moje malo zapazanje.
Svakako sve pohvale za zavrsenu maketu  :cheers
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Goran A.

U pravu si za zelenis, nisam se bavio podlogom a to je sledece jer bi ovo mogla biti vinjeta ili manja diorama, imam neki komplet japanskih baraka i sitnica. Zelenis ce izgledati malo drugacije, malo cu prorediti i tamnije obojiti one svetlo zelene listove nakon sto ih malo skratim. Dodacu travu i pokoji kamencic.
Moram jos malo da doradim noge i okvire kabine na par mesta, krta plastika pa pucalo

PELE

Макета изгледа одлично, свака част!  :cheers

sezan

Dobra ideja.Video sam ga uzivo i lici bas na zaboravljeni lovac iz 2. sv. rata. Lepo si to uradio.  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sijamski_Mrmot

a ja se pitao kad sam nedavno uzimao P51-b hobby boss zasto na stanju nema japanca... vidim da je zavrsio u pravim rukama :D

Meni ćufta deluje super, uz cinjenicu da se i ja slazem sa predlogom da malo doteras podlogu :)

Mirko

zero


ubermagog

super je ovo za jednodnevnu maketu!

bilo bi super da mu odradiš te ramove od kabine od seckanog stirena jer su baš tanki na slikama...

Goran A.

@ Suba

Pre ce biti da cu upotrebiti malu turpiju, ako je nadjem ili da isecem smirglu na uske trake pa je zalepim na nesto. Ne bih se usudio da to pravim od stirena.   

dusko

 :god Svaka cast desetka za rad.Molim te opisi malo tehniku farbanja i kako su radjene oznake .

Goran A.

Ko ume, moze to mnogo bolje.

- Srebrnu sam isprskao pa presmirglao sa 1500 i 2000 kako bi potamnela i izbili detalji.
- Zelena nanesena Profinom tehnikom samo tamo gde se i vidi. Blago presmirglano sa 2000.
- Drajbras sa nekom smedjom pa kasnije sivom
- Donja svetlo siva delimicno naprskana a pre nje nanesena mokra so pa skinuta i na kraku smirgla 1500
- Poklopac motora preprskan crnom, ciping olovkom pa ponovo prefarbano jako razredjenom akrilnom sivom.
- Oznake zalepljene, smirglane pa dofarbane

U principu se poklapa sa Zeroima na donjim slikama, pogotovo sa onim u hangaru na prvoj okacenoj posle maketa. Kad budem doradjivao podlogu, stanjicu jos malo okvire na kabini.

Sa poklopca kabine sam skalpelom skinuo stakla, brzo islo ali na kraju pocelo da puca.

husky

Probacu ovo da izvedem u 1/48, bilo bi zanimljivo...

ubermagog

evo kao inspiracija jedan poljski ludak koji je napravio 'zaboravljeni' Zero u 48

http://www.modelarstworedukcyjne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=98:zero-w-dungli&catid=35:relacje-z-budowy&Itemid=77

PS. inače nije preporučljivo previše klikati po tom poljskom sajtu jer negativno utiče na maketarsku potenciju....  :zvizduc

Sandman

Sad već mnogo bolje izgleda nego prethodna iteracija, ali i dalje stoji priča za doterivanje zelenila oko aviona - pojedine biljke vidno deluju veštački.

Odličan rad i veoma atraktivan - za "manje od 24h" build odlično!  :mjetal