kfir c7

Previous topic - Next topic

matilda

daklem ovako.
podbacio sam sa pravilima kampanje, nisam kacio nikakve slike pre nego sto sam poceo, niti u toku radova.
nisam imao kameru da slikam, a nije mi se dalo da slikam telefonom.
na kraju, novu kameru nisam nabavio ali sam sve zavrsio telefonom.
opste bezveze sa te strane.

daklem, italeri kfir c7 u sedamdeset dvojcici.
generalno, nije losa maketa, malo je italerijevska, , bilo je i gitovanja i smirglanja i urezivanja i nisam se bas pokazao.
maketa je radjena model master farbama, donja boja je muckana bez i jedne slike,onako proizvoljno a gornje su po ps-u i fs-u  :naughty
no da ne davim mnogo.
komentari?














stevan

ILIJA iXa

Sto je nesi turio medj gotove makete? ::)
Inace meni se svidza  lepo avionce,mozda neka slicica tog muckanja sa donje strane...?

Pozz

Goran A.

Donja boja treba da bude mnooooogo bledja. U celini gledano lepo odradjena maketa.

sezan

#3
Bledja i svetlo siva..bas svetla. No svakako lepo deluje KFIR!  :cheers

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Goran A.

Iste boje su i na F-16.

matilda

nisu iste boje na kfir i f 16.
koliko sam ja gledao, samo c7 ima istu zelenu kao f 15 i to je neka svetlo zelena fs34424
kfir c1, c1 plus (f 21 lion) i c2 su delili istu zelenu koja je isla i na a4, f4, hercules... to je fs34227
sa donje strane, jedino je bas c 7 imao svetlo sivu fs36375 sto mu dodje lt.ghost gray, kako kasniji f 16.
prvi f 16 i kfirovi, fantomi i a 4 su imali svetlo plavu fs35633
1983 godine je kfir zadnji put poboljsavan i onda su i c2 i c7 dobili novu f 16 kamuflazu sa svetlo zelenom.

moja maketa je zapravo bliza c1 ili c2 kfiru po bojama , ali se kfir c7 najlakse prepoznaje po broju koji su svi  u 500 opsegu.
sto se plave tice, nisam ni cunjao da nesto sad pogadjam, nego sam se setio da je nekada na staroj italerijevoj kutiji pisalo da je od dole "duck egg blue"  :lol
pa sam jednostavno smuckao nesto i ofarbao.
ova maketa mi se razvlacila po stolu jako dugo i cilj je bio samo da se skloni da napravim malo mesta na stolu.

gmiserbia

Педантно одрађено. Замерка је што ниси загитовао овај део.

Goran A.

Sema koju si odradio je sledeca: smedja 30219, pesak 33531, zelena 34424, i donja 36375. Raspored boja govori da jer u pitanju kasniji tip tip kamuflaze.

Stara kamuflaza je u drugacijem rasporedu i razlikuje se u zelenoj 34227 i donjoj boji koja je u 35622. Moze se reci da je ista kao i na Mirage IIIC, i Nesher uz sitna odstupanja na desnoj strani vertikalca i sredini trupa na levoj strani.

matilda

ala sam ja pobrkao sve loncice ovde  ???

ipak ispade c7, ako ce da sudimo po kamuflazi.
jedino sto sam koristio tamnije zelenu i sto je plav a ne siv od dole.
nista se ne sekiram, pazario sam jos jednog kfira pa cu da ga radim od pocetka.
a da nezna neko ko pravi svetliju zelenu za izraelce fs 34424???

Goran A.

Neki kazu Vallejo 70885, pa Humbrol 90 koji morao da miksujes sa Humbrol 31 sve do Model Master RAF Sky "S" i Gunze Hobby Color H74.

matilda

e ova informacija zlata vredi.
nakupio sam na lageru izraelskih masina a da ih radim sive...
ne ide.
hvala.
stevan

flanker

Šteta što su fotke mutne. Klasičan rad direktno iz kutije.
Ako je novija varijanta onda su boje kao za F-16 i F-15i. Onu staru varijantu bojenja su imali F-4 i A-4, tu je zelena intenzivnija.
Odozdo su svi Light ghost gray Hu 127.
Ono što planiram da uradim bi trebalo ovako da izgleda

Ovde je očigledno u pitanju novija šema bojenja.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.


matilda

da.
izdjidao sam ga zesce!!!
kako god, sad je gotovo, i onako sam se salio u klubu kada su me pitali sta je sad to ja im rekao "the 3 meters modell"
nego na ovoj fotki koju je postavio -husky- vidim nekakav senzor ili flir ili tako nesto ispod kokpita ,od dole i ove bombe.
jel ima ko pojma kakva mu je to sprava???

Goran A.

Pave Penny pod.