Mil-Mi-4 A Hoby Boss 1/72

Previous topic - Next topic

Milan18111

Odlicna maketa...sve dok ne pocnete da je sklapate.
U sustini ,nema nekih posebnih zamerki ako je radite u varijanti sa zatvorenim kargo prostorom.
Ako se odlucite da ostavite otvorenu utovarnu rampu cekace vas dosta posla na kompletnom sredjivanju unutrasnjosti.
to podrazumeva podizanje plafona,ugradnju merdevina,otvaranju kabine za ulazak posade i jos dosta sitnica.
Obim radova mozete pogledati na....http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,12244.0.html

Maketa predstavlja masinu koja je letela u sastavu 780. eskadrile "Leptiri".
Radjena je po jedinoj ,kvalitetnijoj i meni dostupnoj fotografiji maskirne "cetvorke" ,koja je objavljena u dodatku "'Arsenal" casopisa "Odbrane".
Ofarbana je odozgo sa Rev 57 i 68 ,odozdo sa MM 2132 ...vedering Tamiya i crna tempera.


Suhoj

Ruzan helikopter ali prelepo odradjena maketa.
Weathering sa donje strane je fantastican

Mikoyan29

Sta reci Milane, kao i svaka maketa koju uradis i ova je ispala odlicno....a posebno mi je drago sto si malo presao i na helikoptere  :super
MK "Oluj"

Sandman

E tako, sad si pokazao da sve ono što radiš u 48-ici može biti izvedeno i u manjim razmerama!  :super

Odlično izgleda, pogotovo što je kamuflaža, može se slobodno reći, u neku ruku egzotika.
Možda su linije panela za nijansu jače naglašene, ali to je ipak i tvoj prepoznatljiv stil rada, tako da kao i u slikarstvu - nema mnogo zamerke oko toga onda...  ;)

Dobra je i sama scena sa vozilima.. bravo!  :cheers

sezan

Stvarno si ga odlicno uradio. Svida mi se kamuflaza i cela scena sa sve kaionom. Bravo Milane!  :cheers

ps. nista nisi rekao o kamionu ,stajanci...
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Adrijano1776

Me nije ti nikakva maketa jer si zaboravio  da napravis klipove u motoru i karike i ostalo .. :)
Svaka cast evo ti 5 iz likovnog za boje i 5 iz tehnickog za maketu :bravo

Tomcat

Ne znam sta da kazem a da ne bude ono stereotipno ''super'', ''svaka cast'' i slicno... Samo da gledam slike i uzivam  :cheers
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

dragan_mig31

prelepa maketa :) uzivo je 100x bolja.

PELE


pekar

#9
Vidoh je na takmičenju i samo mogu da kažem da je odlična i nemam loše komentare.
Imam i bosovu i kp i ali biće u zatvorenoj varijanti.Ova tvoja je ok odradjena ko da je u 1:1
:super
IL-76

FLY BY WIRE

odlican rad.....odlican wash.....uzivao sam gledajuci slike...kapa dole :god

Ovo podosta nadmašuje naše uobičajene radove na ovom forumu :bravo, a i sama mašina mi nije dobro poznata.
Uf, uf!!!

InFlames

odlicna maket i rad na ovome!!!  :cheers

mikoyan

Kao i sve do sada, vrhunski odradjeno. Svaka cast Milane!!!

Nenad Pozega

sta sad ja da kazem...??? svaka cast majstore!!!  :bravo