Zvezda 1/72 Yak-3 [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

Sandman

Svetlija polja na kamuflaži su maskirana blutakom...



...a zatim je naprskana i tamnija nijansa - enamel Hu-27.



Na spoju krila i trupa boja je ispala "šmirglasto" iako sam je razredio dosta - definitivno se ne snalazim najbolje sa Humbrol enamelima - tako da ću, kad se boja dobro osuši, srediti ove "šmirglaste" površine micromesh krpicom...

Kamuflažu ću dodatno "utopiti" sivim filterom kroz lakiranje...

Warhawk

Boje deluju jako uverljivo. Obe si jednako posvetlio, tako da je kontrast izmedju njih isti kao kad su nove...  :super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

Šmirglastu površinu sam malo ublažio Gunze micromesh krpicama, a danas sam naprskao i plavu na donjim površinama - mešavina enamela Hu47 i Hu89...



Ostaje samo još da zalepim spiner i da maskiram krake elise, pa da spiner ofarbam u belo, kao i da naprskam sivom Hu27 pomoću šablona prefarbane ruske petokrake na trupu... a onda sledi lakiranje pred dekale...

Sandman

Juče na trupu naprskane ruske petokrake sa Hu27 (prefarbane ruske oznake), a danas je maketa izlakirana Future-om pred dekale...


matilda

web-gazdo , super ima ovo da ispadne.
malo sad sve deluje tamnije i malo je sve predefinisano, ali cenim da je to zbog gloss povrsine, ima sve to da se ublenduje do kraja i ima da bude jako lepa maketa ovog veoma lepog lovca.
posebno mi se svidja kako si resio ruske oznake.
sve pohvale

stevan

Sandman

Da, gloss lak je potamneo kamuflažu ali će matt lak da je ponovo posvetli.

Ono što sam zaboravio da odradim su prefarbane ruske petokrake na donjim površinama krila  :headbang tako da ću to da isprskam posvetljenom Hu47... dekali se odlažu za par dana...

Tomcat

E, pa lep je jako, svidja mi se!
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Sandman

Prefarbane ruske petokrake na donjim površinama krila su naprskane sa Hu47...



...a zatim su dekali zalepljeni, sve prelakirano Future-om, odrađen wash slikarskim uljanim bojama i prelakirano finalnim slojem laka. Metalni delovi trupa i krila su prelakirani mešavinom Semigloss + Matt lak (više semigloss laka u mešavini), dok su ostali delovi prelakirani istom mešavinom ali sa malo više matt laka u sebi... razlike se uživo lepo vide...



Amblem na levoj strani trupa je dosta dobro ispao obzirom da je dvoslojni dekal



Detalj zakivaka na kapotažu motora nakon washa...


Svojedobno sam izmišljao čuda i primenljivao ih na Hobby Bossovom JAK-u ali šta god da sam radio nije proradilo.
Ovo je jako mali avion u jako maloj razmeri, pa mislim, da ne trebaš terati dalje jer neče ispasti bolje. Daj malo washa i gareži po kapi propelera.

voja

Заклео сам се да Звездин Јак-3 нећу узимати, али сада када видим како си га средио мораћу  :)

.

Sandman

Završen još pre par nedelja, ali je zajedno sa Harvardom i 29-kom bio izložen u VTI-u.

Maketa kao maketa se fino sklapa, manjih problema ima samo oko uklapanja trupa i krila (Karmanov slivnik) gde je potrebno pažljivije gitovanje, kao i nešto većeg posla oko sređivanja ulegnuća na krilima.

Više od samog sklapanja i gitošmirglanja me ja namučio rad sa Humbrol bojama - možda su za nanošenje četkicom dobre, ali za prskanje airbrushem su veoma nezgodne, barem to tako ide na H&S Evolution airbrushu. Posledica Humbrolki koje imaju nešto jači pigment je šmirglasta površina na Karmanovom slivniku, koju sam pokušao da ublažim Gunze micromesh krpicama, ali samo malo...

Farbane petokrake ispod rondela na krilima su jedva vidljive i golim okom, a na fotkama se ne vide - matt lak i wash su ih skroz utopili u donju plavu....





Detalji...

Izduvnici su prvo ofarbani metalajzerom a zatim MIG pigmentima dodat efekat rđe



Šmirglasta površina na Karmanovom slivniku...



Merače nivoa goriva na krilima sam farbao i crtao četkicom a zatim zalio Kristal Klearom...



I naravno, na kraju poziranje sa Kingstonom  ;D


Goran A.

Odlican, svidja mi se farbanje guma! Malo procisti otvor za krak elise na spineru, moze skalpelom ili ziletom.

Sandman

Gume su prvo farbane mešavinom Revell 09 (Antracit) i crne, a na kraju zaprašnjavljeni MIG pigmentima.

Kerber

Vrlo dobar cak odlican...hehehe.
A za Humbrolke...najbolje nitro a lepo se ponasaju i sa onim Revelovim razredjivacem...proteriv'o sam to kroz 0.2 bez frke...Jedino se, zavisi od boje (crna na primer), ne mesaju lepo sa nekim uljnim razredjivacima (isto kao i revellove farbice uostalom).

Lud13

Lepo si ovo odradio, posebno mi se svidja odabir seme farbanja :)