Krasnaja mašina Jakovljeva

Previous topic - Next topic

Liebe Serbische freunde!

Eto moje prve u 2012, koja znači i početak nove ere u mom hobiju. Naime, prestao sam sa jednomotornim lovcima propelerašima u razmeri 1:72, koja če ubuduče biti rezervisana samo za višemotorne bombardere i tome slično.
Maketa je Eduard profipack za 18 eura. U biti jedna preskupa i podosta pojednostavljena šortran maketa sa plehurijom i začuda jako slabim dekalima. Vreme je za nov i suvremen proizvod u 1:48!
Napravio sam brdašce dorada vanjštine, da bi ga malo doterao i nadam se, da se to vidi. Najgori su prostori stajnog trapa koje sam donekle doterao, mada je to daleko od originala.
Bojana je sa AKAN akrilima za kasnu VVS lovačku aviaciju, koji su začuda mnogo pretamni, pa sam ih morao podosta mešati sa belom.

Uživajte us slikama i pitajte ako vas šta zanima.

Josip






















dragan_mig31

Josipe hteo ti ili ne napravio si vrhunski jak :) svaka cast bas mi se svidja.Nekako je umeren i vedering i farbanje je odlicno.

anki

Ne samo sto je krasniji (crveni na ruskom) nego je i krasiviji (lep na prethodno spomenutom jeziku). Nema sta , majstorski odradjeno.
Moja jedina zamerka ide na racun Eduarda za, po mom misljenju, previse uglast prelaz sa bokova na donji deo trupa.

djos & filip

Interesantna verzija i vrlo lepa izvedba.

Prljanje gornjih povrsina je bas po mom ukusu, donjih bas i ne ali to je stvar ukusa.
U celosti gledano, odlicno si ga uradio, svaka cast.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

gasha


Kerber

Srecan prelazak na novu razmeru, uz cestitke za Novu 2012 !
Ide ti to od ruke, nema sta.
Lep avion, a lepa i maketa. Dobro farbanje i prljanje. Uz to, veoma zanimljiva sema...sta ces vise !?!

sezan

ODlicno izgleda. Po PS-u . Nebih mu nista ni dodao ni oduzeo.  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

djnik

Najbolja tvoja maketa do sada! Odlican Jak! Svidja mi se prelaz izmedju boja.

#8
Hvala svima!

Bogovi airbrusha su mi bili naklonjeni pa je moj DH-102 radio bez greške i pljuckanja te sam kamuflažu obavio uglavnom freehand. Jedino za plavu sam koristio beli UHU tac.
Inače sam išao čak tako daleko, da sam posebice u NMF istaknuo one delove koji su bili iz metala te farbao direktno preko njih (sa posledicama gadnog ljuštenja boje).
Uglavnom se sve poklopilo kako treba (vreme, pažnja i research o tom avionu).

Josip

Sandman

Dobro izgleda, lep si prelaz između boja ostvario.

Aleksandar

MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

airbamby

Odlicno si uradio ovog Jak-a...

Glavni nedostatak ove makete jeste trap, ima tu jos nekih sitnica koje se daju lako srediti. Maketa se odlicno uklapa i zaista je laka za rad, meni naj iskrrenije jedna od omiljenih maketa...
Suska se da ce Zvezda uraditi ovu maketu 1/48  :cheers
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

E ako to naprave, i ako bude ala Bf-109F  ;D
Stvarno, ovaj Eduard je zastareo šortran koji nema veze sa modernim Eduardom ala Fw-190 ili Hellcat.