Toko 1/72 Nieuport Ni.11C.1 [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

Profa

Slike po dnevnom svetlu:


Malo sam zaflekavio donju površinu aluminijumom, ali ništa strašno, tje da bude sredjeno...
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

#16
Lakiran sjajno, i trenutno sedim i dumam kako da predivnu, aristokratski bledu i potpuno pogrešnu plavu boju na rondelama pretvorim u upotrebljivu francusku... I da to uklopim i sa plavom na repu...

Minimalni poluprečnik mog šestara sa dve igle je jednak prečniku najvećeg plavog kruga.
Po svemu sudeći će da bude "četkica i lagano"...


Edit: u međuvremenu sam zdumao i uzeo originalne Toko dekale - jes' da je plava RFC a ne francuska, ali je mnogo bliža nego LH...
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Na Mihailovicevom njeporu 24 ta svetlo plava je bas bleda, ako ne vara fotografija. Mozda te vara boja papira pa odvlaci nijansu? 

Profa

Francuska plava jeste bila svetlija od britanske, ali ne toliko svetla.
Prava boja bi bila negde između RFC i LH plave...

Bogu fala što sam Lala! :)

Dada

i pljus posvetljenje zbog razemre, ako se to racuna ovih dana?

Profa

#20
@Dada: Pa, i ne baš, ako su i tonovi drugačiji...
Edit: zaboravih da spomenem da u setu LH i tako nemam repnu trobojku, a nije mi baš da imam različite boje na repu i rondelama...
Edit 2: evo, slikao sam da se vidi i ima osećaj o čemu pričam: levo je LH, u sredini Eduard za Ni.17, a desno Toko postavljena na krilo



Može se takođe zapaziti da nema posvetljenja crvene zbog efekta razmere, i da je na sva tri seta ista, ako već i o tome govorimo...

Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Ta na krilu mi izgleda dosta tamnija ali ako ne mozes da uparis oznake onda radi sa onim sto imas.

Profa

I meni je pretamna, ali mi je prihvatljivija od LH nijanse. Sreća pa ne radim nekog sa srpskom zastavom na boku, tačno bix se ubio. Nikakav efekat razmere me ne ubedi da su to boje naše zastave, sem pod vrlo čudnim osvetljenjem (kao što je fotka Tomića u 24ci)...

Da sam ikako mogao, napravio bih plave krugove i obojio plavu na repu... U sledećoj iteraciji... No, dekali postavljeni, takvi kakvi su:


Inače, ova plava se slaže sa bojom na replici u MV... Dobro, meni bar rondele nisu pogrešne veličine kao na onom...
Ta nijansa je tačno engleska (RFC) plava.
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Stavljen pod krov - ne znam zašto ispade slika mutna , ali suština se vidi:
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

"Kolariću-paniću, pletemo se samiću..." Taman sam se uneo u pesmicu, a pletenje gotovo , nije mi trebalo ni 15 minuta...
Bogu fala što sam Lala! :)

Stefan

Dobar frket i klot nema šta :super

zamorano

Stvarno... Baš ga štrikaš! Mada mi nije jasno gde žuriš - završi ga za mesec i po dana, gde to ima ;D.

Uzgred, jel' dokazano da je taj natpis postojao sa obe strane ili je samo pretpostavka? Izgleda mi kao da je crtano rukom a nisam uspeo da nađem više od jedne fotografije pa sam radoznao...

Pozdrav!

Profa

Sledila je montaža stajnog trapa, motora, mitraljeza (maznutog iz Eduardovog Dual Combo seta, sa sve ecovasnim nosačem), prljanje... Na kraju, jutros, sam uz malo muke razvukao komandne sajle za repne površine...
I gotov... :



...i u poređenju sa mojim omiljenim referentnim objektom, kao i sa grdosijom od Fokkera:


@zamorano: Imam dve fotke ovog aviona, ali obe sa desne strane (jedna u srpskoj avijatici, druga u krilima Srbije). U svakom slučaju pretpostavljam da je natpis bio sa obe strane; nemam nameru da tražim efektivni dokaz svakog detalja za svaku maketu koju radim, inače bih drugu stranu uvek ostavljao i neobojenu... dovoljno mi je što se na fotki u "krilima" vidi da panel na trupu ide skoro celom visinom trupa, a nije mali standardni kao na svim do sada nacrtanim profilima... a knjigu sam nabavio pre par dana, kad je već sve bilo gotovo... :headbang
Bogu fala što sam Lala! :)

zamorano

Ove mašine uvek izgledaju dobro, nekako ta kombinacija žutog sa plavo/belo/crvenom pali čak i na ovim manje išaranim primercima. I još kad ga napravi majstor...

A što se natpisa tiče, potpuno se slažem - štaviše, meni bi dovoljan razlog bio i to što izgleda lepše kad je sa obe strane ;).

rodeo

Fantasticno! Filigranski!  :super :bravo
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.