Hobby Boss Republic F-84G Thunderjet x2 [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

Imao sam isti problem sa LH dekalima na mom gromomlazniku, vide se "bore" na "peglanim" rondelama koje nisam zamenio i brojeve koje sam komplet sa BM zamenio koji su bez problema legli, mada zastave ssu najgore prosle posto nisam imao zamenu za njih i na njima su najvidljiviji nedostatci  :-\. Koristio sam revell decal soft.

Evo ovde se slabije vidi al se primeti da nesto nije u redu sa zastavom


Registered user

Mene cica koji me zarazio modelima naucio da sa strane probam na nekom viska komadu viska oznaku, a i svaku novu boju ili lak. Bog mu dao rajsko naselje! Doduse, imao sam tada osam godina.
Sjajan rad, ali da li su boje direktne ili su malo muckane?

Poz!

dragan_mig31

Odlicno izgleda a boje necu komentirati jer smo se tako prethodno dogovorili :P Drago mi je da ti se svidjaju dekale :)

Profa

Zadnjih par dana je palo malo prljanca pigmentima ali tako da ispadne što je slabije moguće, izbleđivanje panela, a večeras bojanjac detalja, pravljenje reflektora na krilnim rezervoarima...


i kamuflažnog proglašavam gotovim! :deadhorse


Nadam se da ću ujutro rasterati familiju toliko da ga slikam, a posle se bacam na metalca...
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

#49
K'o što noćaske reko', evo ga gotovog...
Iz fazona sam mu nakačio NMF rezervoare, da se istaknu.
Od dorada samo Tamiya selotejp na sedištu i Bison 2komponentni epoksi za reflektore krilnim rezervoarima, a sve ostale detalje ste mogli da vidite u projektima u radu...



Posle svega, meni baš dopada ovako izanđao...
'ajd' sad vi, raspalite!
Bogu fala što sam Lala! :)

Stefan

PROFO, Imam samo dve zamerke, podloga ti je suvise bela i ova senka od avioncica sto pada na nju nesto mi je bleda ;D
Fanatastican je a sada na  :cheers

PELE

Уф, свака част! Овај маскирни је одличан, ајд сада на сребрни па после на  :cheers  ;D

Боје ми такође делују погођене!

sezan

UU bas je lep.Svidja ,mi se ostarivanje.Boje si iscupao.Bravo !  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dragan_mig31

Dobar tanderdzet :) Kad ce NMF biti gotov?

Zelena nije baš pogođena.
Ostalo je na mestu!

Profa

Fala za komentare!
Boje su tak'e kak'e su, ranije smo se oko toga izobjašnjavali... Pogrešna nijansa :headbang, da se zna za sledeći put...
Što se podloge tiče, ona je svetlo siva, a senke su takve jerbo je dnevno svetlo difuzirano ogledalom sa suprotne strane (u nedostatku prave kutije za fotografisanje).
Što se NMF tiče, treba da se poklopi horoskop za prskanje, ali će i on uskoro biti gotov. U svakom slučaju, za to vreme napreduju radovi na Njeporima :mjetal
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Mesecak dana je trebalo da se poklope zvezde, i konačno... evo fotke za one koji vole da se šokiraju :


Zaključak: i MM sealer matira površinu, čak i više nego clear, ali sam prešao samo repni deo, tako da će po svemu sudeći maketa biti lakirana samo preko dekala...
jbg, kad sam probao samo na maloj radnoj površini pre no što sam krenuo na samu maketu, pa nisam imao pravi osećaj :headbang
Lepo izgleda zadnji matiraniji deo u odnosu na prednji sjajni, ali nije to ono što sam hteo...
Da, BTW i sealer treba da se razređuje, bar za 0.2 diznu, a drugu nisam imao...
Bogu fala što sam Lala! :)

Nemsy_29


Profa

Svi dekali na mestu:


Dekali su kombinacija LH (znak štafete i modifikovan broj na repu), BM (zastave, rondele, broj na kljunu) i or'đinal HB stensili. Stensili su mi zadali najviše problema jer ih je trebalo seckati kako bi svaki legao na svoje mesto, LH su mat, a BM besprekorni... Nažalost, nisam mogao da iskoristim one lepe LH rondele jerbo imam samo velike, dok su ovde trebale male. :(
Malo sam, poučen iskustvom kamuflažnog, lupao glavu kako da regulišem LH dekale, ali sam se setio da u budžaku imam i MM decal setting i solvent. Nisu jaki ko' Gunze, ali su uradili pos'o... Sa'ću samo dekale da pređem Future-om i završena priča.
Očekujem da večeras dovršim pos'o

p.s. očigledno je AB potpuno beskorisna sprava, i kad moram da ga upotrebim ispadne bolje koristiti četkicu :zvizduc
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Večeras zalepio stajni trap i ostale sitnice, popravio malo detalje, napravio svetla na krilnim rezervoarima (sad sam se setio da napravim i "lampicu" ):


...i gotovo!!!

Slikanje sutra ili prekosutra, zavisi od osvetljenja i porodičnih obaveza...
Bogu fala što sam Lala! :)