Hobby Boss Republic F-84G Thunderjet x2 [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

Profa

 :headbang :headbang :headbang :'( :'( :'( :headbang :headbang :headbang 'oću das'ubijem...
Sunce granulo (sunce li mu...), reko' 'ajd' sa klincima da fotkam avion, biće im zanimljivo...
Spremio podlogu, ogledalo sa duge strane, tražim nešto da prigušim svetlo...
Za to vreme klinci se igraju sa ogledalom, usmeravaju ga 'vamo-'namo.
"Deco, ne zezajte se oko stola, srušićete nešto"... "Pazićemo, tata!".
Nisu srušili ništa... Usmerili su žižu na desno krilo...
Za pola minuta, koliko nisam bio tu, desilo se ovo:


Šta reći, mislim da slikanje detalja više nije bitno...

Bogu fala što sam Lala! :)

Sijamski_Mrmot

e jbg  :cry  :cry :cry

To je upravo razlog zbog kojeg ja maketarim samo kad je Lazar u vrtiću ili spava...

Već mi je stradao stajni trap na G4 pre mesec dva, a jedan (srećom testni F-4 Phantom) je pun kokpit gustog soka (mislim od breskve) od tad, više ne otvaram policu sa maketama u prisustvu maloletnika :D

Bedak ali šta ćeš sad, majstorski rad u svakom slučaju, teraj dalje, klinci nisu krivi a biće još maketa...

Mirko

Sandman

Izuzimajući ovaj peh izgleda dobro.
Da li možeš na krilu da mu popraviš boju metala ili je to samo sad refleksija zbog izvitoperene plastike?

Da budem iskren, nisam imao prilike da iskusim ovako brz uticaj fokusiranog sunčevog zraka, pa ovo tvoje iskustvo u krajnjem slučaju može da bude upozorenje da se vodi računa kad se radi po suncu - ako se barata sa ogledalom ili lupom. Dobro je da klinci nisu fokusirali sunčev zrak ogledalom jedno drugom u oči ili tako nešto - nije baš za zezanje.

Za fotkanje maketa ipak više volim "studijski" rad sa 2-3 lampe - jeste da više greju, ali je manji rizik da se ovako nešto desi.

Profa

Izuzimajući ovaj peh izgleda mnogo dobro, bez lažne skromnosti...

@Sandman: nemam mesta za "komoru", to je jedini razlog...

@Mrmot: ja nemam problema sa mojim klincima, čak traže da sede sa strane i gledaju kako radim, ponekad mi "dodaju" nešto da pomognu, ali samo ono što im dozvolim i kad im kažem da može. Oboje znaju da makete nisu za diranje i igranje, čak i svoje makete čuvaju na polici....
Ovo je bio jednostavno splet okolnosti - da je sto bio pomeren samo 20cm u stranu od prozora, ovo se ne bi desilo. Da sam bio sam, možda bi i ja u trenutku nepažnje isto postavio ogledalo...
Bogu fala što sam Lala! :)

Sijamski_Mrmot

Profo, nisam ni sumnjao da imaš problem sa klincima, kao što i napisah nisu oni krivi :) nemam ni ja problem sa Lazarom samo što on ima nepune 2 godine pa je još mali da mu se objasni da ne sme da dira zato sam u "vanrednom stanju" po pitanju vremena maketarenja...

kod tebe je bio samo splet okolnosti, kao sto kazes mogao si i sam da slucajno ostaviš...  na žalost i ti i mi ostali smo morali na ovaj teži način da naučimo ovu novost a to je da može i pola minuta da bude presudno...

baš mi je žao, pratio sam od prvog dana ovaj tvoj duo projekat ali nema sad tu nazad, samo napred na sledeću maketu!  :caooo

Mirko

Nemsy_29

Meni od kako su se braca pre par meseci uhvatili DC-3ke (srecom nezavrsene i napustene) makete sam vratio u kutije(stajale su privremeno na otvorenoj polici dok ne skupim genge za vitrinu) a kad vitrina stigne imace foru da se zakljucava tako da NIKO nece moci da ih dira bez mog nadgledanja  :)

Inace dok mi je radionica bila na zatvorenoj terasi slucajno zaboravim da zatvorim poklopac na kozmetickoj lampi sa lupom i kroz njega od sveg haosa tamo mi totalno unisti jedan NRZ lanser koji sam hteo davno na MiG-21 F-13 da kacim,od toga bukvalno je ostala jedna mrlja rastopljene plastike... mada kad razmislim to je havarija mogla da bude i sve to da se zapali plus sto je bilo dosta papira u okolini  :-X