BF-108 1/48 i F-86 1/48

Previous topic - Next topic

nebojsa-kum

Pozdrav svima
Evo i ja da se oglasim.Ove makete sam radio u toku 2011., i to posle jedno 15 godina pauze. Prvi put koristim airbrush, lak, wash, jer u to vreme i to bas i nije bilo dostupno. Imam i jos jednu galiju i tenk ali njih cu okaciti na mesto koje je predvidjeno za njih.
Koristio sam Vallejo i Humbrol boje. Makete su Eduard i Academy.
Pisite sta valja i sta ne valja, jer radim MiG-29 1/48 Eduard special edition i svki savet i kritika ce mi dobro doci.













































matilda

jako lepe makete.
sabre je jako dobro ispao, umereno zaprljan i sa jako lepim dekalima izgleda jako uverljivo.
bf 108 je takodje super ispao, nema se sta zamerati.


stevan

airsuba

Dobri su, super kao povratak hobiju!

slikao si sa lošim svetlom pa je srebrna sa dosta refleksije po pigmentima farbe...

Jedino što su ti loše maskirani ramovi na Tajfunu (preširoko) pa su malo 'masivniji' dole u osnovi, to su zapravo bile tanke zaštitne lajsne kao na starim automobilima.... o drugim greškama nebih, jer je maketa rađena iz kutije :)

Mogao si i da ovo staviš kao dve odvojene teme!

Miroslav Š.

Повратак након 15 година паузе у хобију са оваквим радовима је изванредан! Браво и добродошао :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Kerber

Bravo !
Srecan ti povratak u ove vode!
Nije ti pauza oduzela nista od vestine, a nesto novo se uvek nauci.

nebojsa-kum

Tajfuna sam kupio oktobra 2010. Tad sam imao aztek airbrush sa kojim nisam znao da radim,pa sam napravio pauzu dok se nisam otvorio za Iwatu (sa Iwatom mi je mnogo lepse islo). Onda sam dosao do fotoecovanih delova,prvi put u zivotu,pa je i onda nastala pauza dok se nisam ohrabrio da nastavim. I tako malo po malo ga zavrsih. U buduce ce svaka maketa ici u posebnu temu.

zivorad

Sretan povratak i samo napred,odlicne su ti makete. :cheers

dusko

Odlicno malo je boja aluminijuma previse zrnasta ostalo je super nakon tolike pauze.

Nemsy_29

Odlicno izgledaju, koje boje si za Bf-108 koristio  :)

nebojsa-kum

Za bf-108 sam koristio Vallejo model air
71037 mud brown
71041 tank brown
71013 yelow olive
71049 medium sea
po preporuci prodavca. Na zalost nemam vremena da se bavim autenticnosti boja. Za sad mi je glavno da makete izgledaju lepo. Trudim se kolko mogu da trazim razne snimke na youtube i proucavam maketarske fore.


I na primer, molio bi za savet, kako da izbegnem zrnastu strukturu metalik boje. Na f-86 sam koristio vallejo model air 71063 silver.


Goran A.

Odlicno je ne samo za prvi put vec i za drugi, treci...

Sandman

Veoma uspešan povratak - jako su dopadljive obe makete.

Na Sejbru si baš "pojeo" sa detaljima, dok na Tajfunu samo malo je jači wash, pogotovo sa donje strane.

Što se tiče metalik boja bez preterano vidljivog granulata, tu bih mogao da ti preporučim Gunze Sangyo Mr. Metal Color. Pisao sam o njima na sledećoj temi:

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,13449.msg126594.html#msg126594