ZTS RWD 5 1/72

Previous topic - Next topic

Biba Struja

RWD-5 je bio mali sportski avion koji je napravljen 1931. Zamišljen kao dvosed visokokrilac, sa slobodnonosećim krilom i motorom  Cirrus Hermes IIB. Konstruisan je od strane RWD tima. Najpoznatiji let ovim avionom je let preko Atlantika (od Varšave do Rio de Žaneira), specijalno opremljen sa dopunskim rezervoarom, koji je zauzeo jedno sedište (RWD 5 bis).

Maketa je proizvođača ZTS plastyk, malo je starija maketa, ali nije bilo problema sa uklapanjem. Što se tiče prerada, prerade su sledeće:
- Napravljeni komplet ramovi unutrašnjosti
- Napravljena nova sedišta i dodati pojasevi na sedištima
- Napravljena komplet nova instrument tabla
- Napravljena nova komplet vrata (od lima)
- Napravljen motor
- Dodata nova drljača (pošto sam original izgubio)
Što se farbanja tiče, ofarban je bojom za Čunkove i Revell-ovom Crvenom bojom.


Miroslav Š.

#1
Još jedan biser! Posebno mi se sviđaju vrata, veoma dobro ukomponovano. Bravo :cheers I od ove "proste" makete si napravio pravo remek-delo. Zaista nisam do sada naišao na bolje urađene "poljake".
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

ILIJA iXa

Simpaticno malo avionce!
Slazem se za vrata da su odlicno uradjena,bravo! :bravo
Pozz

airsuba

Bravo, odličan ti je SPARP!
  :cheers

medico

bravo deckonja , ovo je pravo zadovoljstvo gledati !
sooperishka !
odlicna izvedba , bojenje  i shlag na tortu oznake  :super
zamerka ide na propelu mozda si mogao malo da docaras texturu drveta  i druga zamerka ali ne i manje bitna ....cudi me kako ne znash koji je pravi naziv boje za cunkove kako je ti zovesh .... zove se srpski Alclad   :o :D

Sandman

Dobaaaar - baš živahno deluje u ovim bojama!  :super
Otvorena vrata su lep detalj i deluju na onoj "bočnoj" fotki dosta realistično.
Maskiranje sasvim lepo odrađeno, a složio bih se sa Medicom oko elise - još nije kasno da doradiš teksturu drveta uz pomoć par "mrvica" uljane slikarske boje (Raw Umbra recimo pošto je to dosta tamna nijansa).

Kerber

Osvezio si mi ovaj tmurni i leden dan, sta li je vec...?!? :bravo
Odlican rad, a pokazujes na delu da se od starih maketa mogu napraviti mala cuda, samo, treba znati.

Registered user

Kako kaze Sivcev "Nema lose makete, ima samo losih maketara". Bravo!