Mastercraft RWD-8 1/72 (double build)

Previous topic - Next topic

Biba Struja

RWD je projektovan kao odgovor na zahtev poljskog vazduhoplovstva 1931 godine, kao osnovni trenažni avion. Napravljen je od strane 3 konstruktora: Stanisław Rogalski, Stanisław Wigura and Jerzy Drzewiecki. Prvi prototip je poleteo 1933. Mali broj je izvezen u razna vazduhoplovstva i aero klubove, uključujući i Jugoslovenski koji je rađen sa zvezdastim motorom Walter NZ 120 po licenci u fabrici Rogožarski.

Makete su proizviđača Mastercraft, tipičan short-run. Napravio sam 2 komada, pošto nisam mogao da se odlučim koji da pravim  ;D . Sklapanje nije bilo teško, pošto ima malo delova.
Spisak prerada:
- Napravljeni ramovi unutrašnjosti (ramovi sa strane, unutar kokpita)
- Napravljene nove instrument table
- Dodati pojasevi sedišta
- Sajle su napravljene od najlona za pecanje (opustile su se, pošto je slikano na hladnoci)
- Zvezdasti motor je uzet sa Heller-ovog Morana 225, i napravljen kapotaž (vakumiranjem preko drvenog mastera), napravljeni podizači ventila, izduvne grane (YU-PDM), i izvakumirani novi vetrobrani
- Napravljen rezervoar za ulje i pokazivac, napravljeni instrumenti sa spoljašnje strane kokpita (poljski "25″)
Što se tiče farbanja, YU-PDM je ofarban bojom za čunkove i Revell-ovom Crvenom, a poljski "25″ je ofarban Olive Drab (Humbrol 155, malo posvetljen)
Dekali koji su korišćeni su Lift Here 767-LH "Sporties II"





voja

Одлична конверзија.

Супер ти је овај малишан и дораде детаља које си радио.

.

Miroslav Š.

Miloše, ovo je prava majstorija, i maketa i lepo ukomponovan tekst. Skidam kapu :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

ILIJA iXa

Haha!Kako su mali,a tako fino uradjeni,hvala za istoriski deo(prvi put cujem za ovaj avion ::))
Sve cestitke,kapa dole!

Pozdrav

airsuba

Dva leteća bumeranga...
Kabine i farbanje su odlično uspeli!

:caooo

anki

Bravo za sve RWD koje si kacio. Pravo osvezenje. Obozavam ove na Kutku jos nevidjene stvari.

Sandman

Super su ti oba ispala - kabine su posebno lepi detalji!
Na crvenom se ni ne primećuje previše opuštenost sajli.

Pohvala i za fotke!  :cheers

Kerber

Mrak bate!
Opako uradjeni Poljaci ! svaka cast!

Cicak1973

Odlicno si uradio makete aviona. Pravo iznenadjenje. Bravo.


djos & filip

Svaka cast na trudu i vestini, odlicne makete.
Posebno mi se svidja atraktivni izgled "nase" masine.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

husky

Sjajna su oba, nekad davno sam iz Poljske dovukao sve te RWD-ove koje sam nasao.
ZTS mikro uopste ne mora da bude los kao maketa!

Ih...
Što neki vole da uništavaju oči >:D

Stvarno lep par sitnurije, nema šta.