F-104G TuAF Revell/Hase 1/48

Previous topic - Next topic

vesthepes

Evo nešto novo od mene, dobro poznata prepakirana revell maketa hasegawe. Dodan Aires kokpit i  kutije stajnih trapova. Sklapa se bez večih problema.
Dekali su Iliad design Starfighters in action, shema za F-104G, 22313, 141° Filo u ADC sivi, a avion poznat po tome, da je potopio svoj razarač u Ciparskom ratu...


















Miroslav Š.

Bravo, odličan rad :super Veoma lepo naglašeni detalji :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

dragan_mig31

ODlicna f-104.Svidja mi se nijansiranje a posebno svidjaju mi se ove oznake :) spremam se i ja za nesto slicno ali u 72...

flanker

#3
Uverljivo. Možda neka raketa ili bomba da malo navede na priču o potapanju razarača.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

vesthepes

Hvala vam drugovi, na lepim rečima...

@flanker
Hteo sam, da okačim nevođene mk83 izpod krila, kao što su stvarno korištene u tom incidentu, ali pošto maketa nema nosače, treba, da jih izradim za tako nešto...

matilda

bruka & sramota kako je dobro ispao leteci kovceg...
super je uradjen repni deo, tonirani paneli i generalno detalji.

pozdrav


YU-DFY

#7
Lepo izgleda, svaka cast na trudu. Samo ako mogu da primetim, zalepio si mu oba elerona u spustenom polozaju kao i flapsove.   :think Trebalo bi jedan dole, drugi gore.

vesthepes

Hvala na komentarima

@YU-DFY
Ma naravno, da možeš, baš poštujem, jer tako mogu, da popravim. Ali reci ono, znači jedna kako je, a druga ravno s krilima?

Poseidon

Super je "zvezdani borac"...baš po mom ukusu :super

KuKLiNsKi

svoj razarač?  koji car!  ;D
i jako ljepa maketa, sviđa mi se bez onih rezervoara

modellius

Odlično urađena maketa, fenomenalno farbanje, ali me muči jedan detalj, zastava na desnoj strani repa mi nije jasna, zar polumesec  i zvezda ne bi trebalo da budu sa leve strane zastave ( kao između ostalog sa leve strane repa ), dok je kod tebe sa desne ?Kao da je " mirror image ", ili kako se već to zove, zastave.  Jel to tako treba ili si napravio kiks i zalepio naopako, dobro bi došla jedna fotka " originala " tog dela. Ne želim da zakeram ali stvarno bode oči. Pozdrav
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

vesthepes

Hvala na rečima, drago mi je, da vam se sviđa.

@KuKLiNsKi
potopio jedan, oštetio još dva

@Wittmann
Nije kiks, tako treba



Ima tu neka čudna logika, al je ja ne kapiram baš najbolje, al znam da Azeri i Česi imaju neke slične fore, a valjda i još mnogo njih.

Pozdrav

modellius

E ok, samo mi se na momenat učinilo malo čudnim, ali ok, svačega je bilo, super je što imaš fotku  :cheers , pozdrav
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

kapetan

Maketa je odlična. Mene zanima kako si napravio ovako dobre fotke, šta si koristio kao pozadinu odnosno podlogu. Ja imam običan digitalni aparat pa me zanima da li sa njim mogu da uradim bar približne fotografije tvojim?!

Pozdrav, Bojan!