Monogram 1/48 P-40 B/C - "Tigar za Tigrana"

Previous topic - Next topic

Sijamski_Mrmot

 :violin Mrmot završio maketu?  :violin 

Ma da li je moguće  :lol

Elem, gotovo! Naravno, nisam zadovoljan kako je ispalo ali kad se uzme u obzir da je prvobitna ideja bila četkarena maketa za poklon kao i da je ovo moja prva 48ica u karijeri, mislim da će Tigran svakako biti zadovoljan!

Pre svega, da se zahvalim Zvonku na nesebičnoj pomoći oko farbanja, ispravci nekih mojih grešaka i podeljenom znanju!

Kompletna tema "u radu" na adresi: http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,13555.0.html

Napomena da je figura namerno malo iskošena u stranu pošto ja tačno znam gde će Tigran držati maketu i pod kojim uglom stoji ta polica...

I da ne dužim, evo fotografija, prvo celog "poklon kompleta" a potom i malo detalja...
















Na kraju, mislim da je ispalo pristojno i da je svakako vreme za prelazak na sledeći projekat...

Kako vama izgleda?

Pozdrav,
Mirko


flanker

Šteta što nije kontra. Lep rad. Jel kod njega ona fora sa izbrisanim rondelama pa se to vidi na kamuflaži?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sijamski_Mrmot

Quote from: flanker on 22-02-2012, 16:56:11
Šteta što nije kontra. Lep rad. Jel kod njega ona fora sa izbrisanim rondelama pa se to vidi na kamuflaži?

Da i Ne, po referencama bi trebalo da ima u ovoj ranijoj verziji i te brisane/prefarbane rondele ali ne, nisam išao toliko duboko u autentičnost s obzirom da je ovo ipak em stara maketa em samo poklon za prijatelja koji čak i nije hobista.

Ali svakako bi trebalo u ozbiljnijoj varijanti uraditi tako.

Ćomi

Ode Mirko u avijaticare...
Nemam ja sta tu dalje da komentarisem...Eventualno bih isao svetlije prasinarenje podloge da bi avionce odskocilo...
Ali-svi su posle bitke generali...
Guraj dalje...
Pozz,
Comi
No signature.

Sijamski_Mrmot

Quote from: Comi on 22-02-2012, 23:03:35
Ode Mirko u avijaticare...

Misliš, "vraća se Mirko u avijatičare..."?  ;D  Nekad davno, na početku i ja sam kao i svi, počeo sa avionima u 72jci... doduše uradio sam 20tak i prebacio se na gusenice... :D

Za svetlije prašinarenje si u pravu, ali nisam imao više živaca a ni vremena pošto ovo ujutru zajedno samnom ide na posao pa pravo u ruke budućem vlasniku :D

ILIJA iXa

Kao sto reko sasvim solidno je ispao i ako je pozitiv! :super
EE bre pa na originalnoj fotki on je skinuo sa nebesa 10 komada japanaca,ovaj ima samo 5,il je tek zavrsio prvu smenu pa ide da se odmori pa nastavlja(pa su ga tad uslikali),il je tek stigo na poso pa treba da se uhoda... I da i ova crvena zenska(andjelak) avion leti ona stoji tvoj avion sleteo ona sedi??! pa da i ona ima dusu?? jel...  :lol
Sala mala Pozz

Sijamski_Mrmot

Ilija potpuno si u pravu za hells angels oznaku. Monogram dekali nemaju Olderov br 68 pa je odnekud iskopan stari academy set koji ima ali polovan pa nije bilo stojece zenske, isli smo sa onim sto smo imali pri ruci :)

A sto se tice broja ubistava to nikako nije greska jer je pre desetog ubistva u nekom momentu imao i pet ubistava hahahahah! Sto ti rece odradio je prvu smenu pa sleteo da odmori :)

Ali je svakako za pohvalu sto imas dobro oko za detalje!

husky

Dekali su kombinacija Monograma, Academya i jos kojecega, najbolja moguca varijanta u ovom trenutku...