Bf 109E-3 JKRV 1:32 [GOTOVO]

Previous topic - Next topic

Lud13

#30
Evo i mog malog doprinosa proslavi 100 godina vazduhoplovstva u Srbiji

Maketa je Eduard Bf 109E-3 u razmeri 1:32.

Bojeno je Model Master enamelima i Valejo akrilnim lakovima.

















Dejan

airsuba

Bravo, porodio se na kraju (i posle svega)  :cheers
Izgleda vrlo lepo   :super

Janjic

凸(¬‿¬)凸

voja

Свака част.

Одличан Месер и то још у нашим бојама.  :cheers

.

flanker

Jel ovo 1/72 ili 1/32?! Nešto mi siromašan u detaljima za toliku razmeru. Otvaraju li se motor ili kabina?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

anki

Veoma lepo i precizno. Zaprljana i lakirano sa merom i u skladu kako su bili ocuvani nasi aparati.

Hvala bogu da ga nisi otvarao. Po meni svako otvaranje, pa i kokpita, narusava linije bilo kog aviona i ne dozvoljava da se vidi kako aparat ustvari izgleda. Pa nemora bas sve da bude "na klocnama" i raskupusano ili musavo i zrelo za otpad.

Ja bih mu zbog autenticnosti dodao samo antenu.

tripko

Bravo Dejane, meni jedino sto smeta je ta svetla plava boja na repu, ostalo je na svom mestu i sto anki kaze antena :pilot

Sandman

Mnogo je bolje ispao nego što je bio u onoj fazi pre Muscula!

Možda jedino eto ta svetloplava na repu da je malo tamnija - da prati plavu sa dekala.

P.S. spojio sam topik sa završenom maketom i ovaj u kampanjama - završene makete iz kampanja se ne kače kao zasebni topici - čisto da bude sve na jednom mestu u okviru kampanje  ;)

Lud13

Quote from: flanker on 25-09-2012, 20:32:37
Jel ovo 1/72 ili 1/32?! Nešto mi siromašan u detaljima za toliku razmeru. Otvaraju li se motor ili kabina?
Flanker. volim čistu liniju avona tako da nisam ljubitelj otvaranja panela i kabina. Naravno tu se javlja i problem sa prasinom koja se zavlači svuda pa kad dođe do čišćenja kuku lele. Inače ova maketa ima motor koji je manje više fino detaljisan ali ukoliko se ostavi otvoren kapotaž motora više nema zatvaranja

Quote from: tripko on 26-09-2012, 08:14:00
Bravo Dejane, meni jedino sto smeta je ta svetla plava boja na repu, ostalo je na svom mestu i sto anki kaze antena :pilot
Antenu ću namestiti sigurno samo da nađem ono elastično čudo koje sam video kod tebe. Što se plave boje tiče razlika uživo nije toliko primetna kao na slikama a za plavu sam koristio bas onu humbrolovu boju koja je data po Lift Here sastavnici.

relja

Jako lepo, a posebno mi se sviđa svetli prsten na gumi od repnog točka.

Svaka čast!
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Suhoj

Fantasticno je ispao svaka cast !  :)