F/A-18 E Super Hornet 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

mikoyan

Pozdrav kolege!
Evo nekon duzeg vremena da i ja okacim nesto.  U pitanju je Revelov Super Hornet 1/72. Dobra maketa za sklapanje, nisam koristio mnogo gita, jedino na sta treba obratiti paznju je prednji stajni trap, koji je isuvise visok i treba ga skratiti. Barem je tako bilo u mom slucaju. Bilo je i samogradnje, spusteni flapsovi, eleroni, kao i kormila pravaca, isto tako izdetaljisan kanopi i kokpit, kao i kutije stajnih trapova. Bilo je i malo rivetinga na krilima i vertikalcima. Eduardov eceraj koriscen za kabinu. Sediste je rezinsko True details. Maketa je ofarbana Humrol bojama + Alclad za motore. Prvi put do sada sam primenio salt wethering, a wash je uradjen sa Promodellers crnom. Naoruzanje je standardno iz kutije, uz dodatak GBU-24 iz Hasegavinog seta naoruzanja. I tako, idemo dalje u nove pobede.....
PS. slike su mi ocaj zivi  :headbang


Suhoj

Weatehring je fantasticno ispao, bas izgleda dobro.
Koju boju si koristio kao ovu "smedju" za prljanje sa donje strane iza zadnjih trapova?

PELE

Боље не може, браво!!!  :bravo

Обавезно да дођеш на прво следеће такмичење и донесеш ово чудо, биће милина сликати и гледати!  :cheers

Noless

Odlicno uradjeno! Svaka cast  :bravo :bravo

kako si uradio ovo "sarenilo" na maketi??

Nenad Pozega


mikoyan

Hvala na pozitivnim komentarima!
@suhoj - "smedja" je u stvari Tamiya clear orange, sve odradjeno airbrushom.
@noless - na koje sarenilo konkretno mislis?
@pele - dolazim sigurno :D

Raiden

Svaka cast majstore! Vedering je jedan od najboljih koje sam ovde video... Svaka cast i drugim ljudima - ali ti si ovo vrhunski odradio!  :god

Nemsy_29


sezan

Deluje jako lepo ,samo daj bolje slike zivota ti.
LEp Hornet!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Jovac

Ovo je najbolji Hornet koga sam video , takođe isto važi i za prljanje . Sve u svemu svaka čast majstore .

dusko

S :mjetalve pohvale majstore obozavam ovako unistene masine

medico

odlican rad !

uradio si mu bas jak weathering , svidja mi se to sto si prostudirao foto materijal , ovi pechati boje  na mestima servisnih otvora mu bas doprinose realisticnosti . mozda malo jace prljanje sa donje strane ali ok .

nego, daj investiraj 10eu u sasvim solidan stativ kod kineza , podesi WBalance na foto aparatu prostudiraj :
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,134.0.html  i bice slike sooper  :mjetal

Noless

@ mikoyan

na boju kamuflaze... kako si odradio vedering??

airsuba

kad se ispusti voda iz bazena izgleda ovako  ;D
mogao si slike malo da doteraš, samo par klikova miškom!

verovatno je u prirodi manji kontrast nego ovde... nabavi mu palubu sad kad je Italeri izbaci, Horneti su vrlo atraktivni na 'deku'!
dobro izgleda sa ovim spuštenim i pomerenim elemntima!




Sneni

Odličnio izgleda, ko pravi :) bravo!
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka