Supermarine Walrus Mk1, Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Konačno gotov. Da budem iskren ja uopšte nisam zadovoljan i jedva sam čekao da ga završim, a završio sam ga jedva! Od samog početka pa do kraja ništa nije išlo kako treba! Pun je grešaka! Neke se mogu ispraviti, neke ne ali ja nemam više volje za ovu maketu. Silveringa na sve strane, kao nikad prije! Sve sam probao, od sirćeta preko pronta, ali džaba! Prvi put sam radio sajle na maketi. Koristio sam ribarski konac/silk. Pucale su stotinu puta! Znam da nisu dobro zategnute, ali za moje živce i ovako su totalno ok! Neću više da vas davim, evo i malo slika. Slobodni opalite sa komentarima!



Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

djos & filip

Ne znam zasto si nezadovoljan, sasvim korektno odradjeno. Nisam bas merodavan da dajem ozbiljne kritike, ali po meni lep Walrus, ne vidim veci problem sa zategama, i one su OK.
Ono sto cu ja uraditi na svom jedino ce biti vise "ostaren" (zardjao na plovcima i spojevima) i malko zaprljan po krilnim povrsinama (po mom ukusu).

Jos jednom, meni se dopada.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

medico

sasvim dobar morzh !
prastara maketa,  mislim da treba da budes sasvim zadovoljan, meni dozivljaj kvari posada . mozda bi mogao malo da washujes panele komandnih povrsina i to je to .

Warhawk

Dobro. silvering se i ne vidi na fotkama, a njih će verovatno videti više ljudi nego maketu uživo.  :super
Sasvim solidan rad što se mene tiče.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

airsuba

Maketa urađena iz kutije, šta joj fali!

Lepo ima da sedne na policu, a avion je istorijski veoma značajan pa će da zauzme svoje zasluženo mesto u kolekciji  :cheers

Iz te makete skor da i ne može puno bolje sa obzirom na kvalitetu i dane sheme, osim ako nisi mazohista.
Sledeči put izaberi kvalitetniju maketu i uz tvoj nivo veštine dobićeš još bolji rezultat.

UrbanKnight

Prvo bez sekiracije. Maketarenje je odmor za dushu, a ne dodatna nervoza ( sa ovim ce se sloziti svi, ali niko nece da me poslusa  ).

Ako si mnogo, nezadovoljan a vidim da jesi, stavi ga na stranu ( lepo ce to da izgleda u vitrini ), pa za jedno godinu-dve, kad se o'ladi nervoza, muni u pronto i odradi ponovo, ovog puta francusku verziju, ima tamo dekala, imaces i vise iskustva, ili jednostavno pokloni nekom sestricu, bratancu, nekom klincu iz komshiluka... mozda i on postane maketar :)

Inache, sve shto si napisao da ti se ne svidja stoji. Jbg. 'vataj drugu maketu i cepaj!  ;)

Profa

#7
Slažem se da ne treba da se nerviraš, to je prvo i osnovno (iz sopstvenog iskustva ;))
Što se problema silveringa tiče, uspešno sam ga rešavao pažljivom upotrebom nitro-razređivača preko dekala i mat laka...
Sajlama probaj pažljivo da prineseš upaljenu cigaretu ili užarenu špenadlu (opet vrlo pažljivo), i da vidiš magije :cheers
Bogu fala što sam Lala! :)

Janjic

Hvala vam svima na lijepim riječima i podršci  :god  :cheers
Krenuo sam sa velikom voljom i entuzijazmom! Nekako sam očekivao da ja mogu bolje, pa sam se faktički više razočarao u sebe nego u maketu!

@Profa - mnogo hvala na savjetima  :) trebaće za buduće projekte  ;)

Pozdrav  :caooo
凸(¬‿¬)凸

dusko

Prilicno lepo deluje mozda neke dorade koje su kolege pre mene rekle ali u svakom slucaju i pitanju su finese.